ברקת: חניון ספרא יישאר סגור זמנית

ראש עיריית ירושלים נכנע זמנית ללחץ והחליט לא לאפשר את פתיחת חניון ספרא בשתי השבתות הקרובות. "התרשמנו שקיימות חלופות שיכולות לתת מענה אמיתי לבעיית הסדרי החנייה", הסבירו בעיריייה והדגישו כי במידה ולא יימצא פיתרון הולם ישוב וייפתח החניון

החרדים בירושלים יכולים לנשום לרווחה, לפחות למשך השבועיים הקרובים. עיריית ירושלים הודיעה הבוקר כי לא תאפשר זמנית את פתיחת חניון ספרא, וזאת לאור המחאה האלימה בסוף השבוע האחרון.

ראש העיר, ניר ברקת, החליט להיענות לבקשת מפקד מחוז המשטרה ניצב אהרון פרנקו למצוא פתרונות אחרים, על מנת להקטין את החיכוך בירושלים. "ברקת התרשם כי קיימות חלופות שיכולות לתת מענה אמיתי לבעיית הסדרי החנייה ולבעיה הבטחונית שנוצרה עקב כך", הסבירו בעירייה. בשבועיים הקרובים יקודמו החלופות המוצעות.

למרות ההחלטה, מדגישים בעירייה כי במידה ולא יימצא פיתרון הולם לבעיות הסדרי החנייה בשבת, ישוב וייפתח חניון ספרא, ופתיחתו תאכף על ידי המשטרה.

כבר אתמול בעקבות הדיווחים על הפתרון המסתמן, הודיעו גורמים בעדה החרדית כי ההפגנות מבוטלות וכי אין צורך להתאגד וכנראה גם לא יהיה צורך להתעמת שוב עם כוחות הביטחון, כפי שנעשה בשבת שעברה.

אך לא כולם מרוצים. תנועת "התעוררות", שמייצגת צעירים חילוניים ודתיים במועצה, הצהירה כי בכוונתה לקיים את ההפגנה שתוכננה לשבת מול חניון העירייה בדרישה לפתוח את אותו בשבתות כמתוכנן. "סגירת החניון היא כניעה לבריונות של החרדים", הסבירו פעילי התנועה.

החרדים על ראש העיר: "רשע מרושע"