הרי אתה מקודש לי

במהלך מצעד הגאווה בעיר ללא הפסקה יתקיים טקס מרגש במהלכו יינשאו 5 זוגות חד-מיניים. בני הזוג יקבלו תעודת זוגיות שתיתן תוקף משפטי לכך שהם חיים יחד. ה"רב" שייחתן את הזוגות הוא השופט הנולד הגאה גל אוחובסקי

קשה שלא לשים לב לדגלי הגאווה הפזורים בימים האחרונים ברחבי תל אביב. הדגלים הגדולים, הצבועים בצבעי הקשת, מכריזים בגאווה שהמצעד השנתי של בני הקהילה ההומו-לסבית עומד להתרחש מחר.

יום לאחר שמפלגתו של אביגדור ליברמן הצביעה נגד נושא הדגל שלה, ברית הזוגיות, צפוי להיערך המצעד הגדול שאמור למשוך אליו הומוסקסואלים ולסביות מכל הארץ.

ביום של המצעד, במסגרת חגיגות ה-100 של תל אביב, צפויה להיערך חתונה חגיגית, לבנה אך צבעונית, בה יתחתנו חמישה זוגות חד-מיניים, שבאופן בולט ומתוקשר ימסדו את אהבתם ויקבלו תעודת זוגיות שתיתן תוקף משפטי לכך שהם חיים יחד.

את החתונה ארגנה מפלגת "רוב העיר", מפלגת הצעירים במועצת עיריית תל אביב, שבין חבריה נמנה יניב ויצמן, האחראי על הקשר בין הקהילה לעירייה. "צריך למצוא פתרון לזוגות שרוצים להתחתן", אמר. " יותר ויותר זוגות רוצים חתונה וילדים, והאירוע הזה בא להעביר מסר לירושלים - צריך למצוא פיתרון לבעיה".

עורכת הדין אירית רוזנבלום מארגון משפחה חדשה היא זו שחתומה על תעודות הזוגיות והיא למעשה אחראית על מתן התוקף המשפטי לטקס. "אני הגושפנקא המשפטית לאירוע", היא מסבירה. "כל אחד מהזוגות חותם על כתב זוגיות ועל תצהיר חיים משותפים, ולאחר מכן על הסכם משפטי שהביטוי החיצוני שלו הוא תעודת זוגיות שמחייבת את כל העולם".

אחר כך הם יכולים להיות עליזים

"זו הייתה החלטה די קשה להשתתף בחתונה", סיפרו גוסטאבו מאייר ופביאן בכרך, שחיים יחד ב-17 השנים האחרונות. המטרה היא אחת: להיות ביחד ולהמשיך ביחד. "אנחנו מקווים שזה ייתן לעוד אנשים אומץ לעשות את זה", הוסיפו.

"היא הציעה לי נישואים על חוף הים", סיפרה דנה קאופמן והביטה אל בת זוגה באהבה. "היא לא כרעה ברך, אבל הכינה סרטון והקרינה לי אותו ב-די.וי.די נייד".

את החתונה צפוי להנחות "הרב" גל אוחובסקי, גם הוא חבר גאה בקהילה הגאה. "רוב הקהל ההומו-לסבי הם קהל לגמרי רגיל", הוא אומר. "הם רוצים חתונה, משכנתא, אפילו גיסה".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?