אלי ישי במכתב לנתניהו וחולדאי: "אתם חושפים קטינים לתועבה"

סגן ראש הממשלה השר אלי ישי, ח"כים, רבנים ואישי ציבור נוספים פנו במכתב זועם לראש הממשלה נתניהו וראש עיריית ת"א רון חולדאי, בדרישה לבטל את מצעד הגאווה המתוכנן להתקיים בעיר ביום שישי הקרוב. "הנגישות הקלה לתכנים מיניים במצעד חושפת ילדים להשפעות שליליות", כך נכתב, "כל חברה זכאית להגן על עצמה מפני תועבה"

"לחשיפת קטינים לחומר תועבה יש השפעה שלילית על התפתחותם, והיא עלולה לטעת בהם תפיסת עולם מעוותת בכל הקשור במין" - זה לשון המכתב ששלחו היום סגן ראש הממשלה ויו"ר תנועת ש"ס השר אלי ישי, יו"ר 'האיחוד הלאומי' ח"כ אורי אריאל, ח"כ מנחם אליעזר מוזס יו"ר סיעת יהדות התורה וכן הרבנים הראשיים לישראל וכמה מנציגי חברי מועצת העיר תל אביב, לראש הממשלה בנימין נתניהו, לראש עיריית תל אביב רון חולדאי ולגורמים נוספים - בדרישה לבטל את מצעד הגאווה בת"א.

ביום שישי צפוי להיערך בתל אביב, כמדי שנה, מצעד הגאווה של הקהילה ההומו-לסבית בישראל. כותבי המכתב, שלא ממש מרוצים ממפגן הגאווה שצפוי לצעוד בעיר, דורשים לבטלו - או לכל הפחות לצנזר אותו.

במכתב שנשלח באמצעות עו"ד דורון שמואלי נטען כי קיומו של המצעד כפי שנצפה בעבר מהווה פגיעה קשה ברגשות הציבור ובעיקר ברגשות הציבור היהודי, הנוצרי והמוסלמי המתגוררים סביב, בתוך ובסמיכות למסלול המצעד המתוכנן.

"התכנים כפי שנצפו בעבר עולים לכדי רשמים פרובוקטיביים בעלי תכנים מיניים... לא זו אף זו ישנה סבירות גבוהה אשר קטינים, מי שטרם מלאו להם 18 שנים, ייחשפו לתכנים אלו", ציינו הכותבים.

"חומר פורנוגרפי ניתן להגבלה"

לדברי הכותבים, ההשלמה עם קיומו של "מצעד הגאווה" כחלק מחיינו איננה מחייבת שלא נגן על אלה הזקוקים להגנה מפניה, ובמיוחד ילדים.

"הנגישות הקלה לתכנים מיניים במצעד חושפת ילדים להשפעות שליליות...התכנים אינם עולים בקנה אחד עם הוראות הדין הן ביחס לכלל הציבור והן ביחס לקטינים", נכתב.

"אף שהביטוי הפורנוגרפי 'מכוסה' על ידי חופש הביטוי, הרי ככל ביטוי אחר, גם הוא ניתן להגבלה. אכן, שום הסדר חוקתי המעניק הגנה חוקתית לחופש הביטוי, אינו מגן על כל חומר תועבה", כך לשון המכתב. "חופש הביטוי המוגן אינו החופש לבטא דברי תועבה. גם בדמוקרטיות חוקתיות הרגישות לחופש הביטוי - אין זכות חוקתית כללית ליצור או לצרוך חומר תועבה. כל חברה זכאית להגן על עצמה מפני ביטויי תועבה".

"המצעד פוגע ברגשות הדתיים"

יודגש כי המקום בו נועד להתקיים המצעד הינו במקום מרכזי בעיר ראשיתו בגן מאיר עובר לאורך החוף ומסתיים "בחתונת המאה" בכיכר אתרים קרי מרכז העיר בסמיכות לשכונות דתיות אשר יהיה בו אופי בלתי צנוע ומתריס הפוגע ברגשות הדתיים מעבר לסף הסיבולת הגבוה הנדרש לצורך הסגתו של חופש הביטוי וההפגנה בשיטתנו המשפטית.

הכותבים סיכמו: "לאור האמור לעיל הינך מתבקש להורות על ולפעול לביטול "מצעד הגאווה" בעיר תל אביב- יפו אשר מתוכנן או לחילופין הנך מתבקש לסייג את התכנים בעלי הקונוטציה המינית ולא להתיר יד חופשית למארגני האירוע לעשות כעולה על רוחם. כמו כן הנך מתבקש לצמצם את המצעד לאזור סגור שהכניסה אליו תותר אך ורק למי שמלאו לו 18 שנים".

"אלי ישי עושה בשבילנו את העבודה"

יניב ויצמן, חבר מועצת העיר תל אביב ויועץ ראש העיר לענייני הקהילה הגאה הגיב היום לדברים בשם הקהילה ההומו-לסבית. "הקהילה הגאה עושה כל שנה את אותה הטעות ומוציאה אלפי שקלים על פרסום המצעד, כשידוע מראש שש"ס ואלי ישי יעשו את העבודה בשבילנו וייצאו עם הקמפיין הטוב ביותר".

"גם השנה, אמנם קצת באיחור, דאגו בש"ס ליידע את הציבור כולו על תאריך המצעד וחשיבותו. נקווה שאולי הפעם "הוגי הקמפיין" גם ישתתפו במצעד עצמו כדי להרגיש טוב יותר ולדייק במסרים", הוסיף וייצמן.