מרצי האוניברסיטה הפתוחה חוזרים ללמד

157 מתוך 200 מרצי האוניברסיטה הפתוחה, המוסד האקדמי הגדול בישראל, הצביעו בעד סיום השביתה - וחזרה ללימודים. זאת לאחר שהושגה הבנה עם הנהלת האוניברסיטה באשר לתנאי העסקתם. יו"ר סגל המרצים: "אנו תקווה שלא נאלץ לשוב ולהשתמש באמצעי זה בזמן הקרוב"

חוזרים לבחינות (חדשות 2)

תלמידי האוניברסיטה הפתוחה חוזרים ללימודים: סגל האוניברסיטה, ששבת כמעט שמונה שבועות, החליט הערב לשוב וללמד היום החל מהשעה 12 בצהריים. במקביל, יימשך המשא ומתן בין סגל המרצים להנהלה כדי לשים סוף לסכסוך העבודה במוסד האקדמי הגדול בישראל.

157 מתוך 200 חברי הסגל הצביעו בעד החזרה ללימודים, לאחר שביום חמישי האחרון הודיעה הנהלת האוניברסיטה כי היא מקבלת את מתווה הוועדה לתקצוב ותכנון, הכולל הסכם קיבוצי לעובדים. הנהלת האוניברסיטה הפתוחה בירכה על החלטת האסיפה הכללית של סגל ההוראה.

"עמדת הנהלת האוניברסיטה מאז תחילת המשא ומתן הייתה לחתור לפתרון שיהיה צודק, הוגן ובר ביצוע לאופן העסקתו של סגל ההוראה האקדמי, וזאת ללא ויתור על הסטנדרטים האקדמיים ועל המחויבות לאיזון תקציבי ולמינהל תקין", אמרו בהנהלת האוניברסיטה הפתוחה.

"הפתרון מושתת על חתימה על הסכם קיבוצי עם המנחים, וזאת על פי מתווה הסכם הסגל הזוטר שנחתם בדצמבר 2008, בהתאמות הנדרשות לאופן ההוראה של האוניברסיטה הפתוחה, זאת, כפי שעשו כל יתר האוניברסיטאות, ללא יוצא מן הכלל, עם ארגון עובדים פנימי", הוסיפו בהנהלה. "עם סיום השביתה אנו קוראים לסגל ההוראה להצטרף למאמץ ולפעול לצמצום הפגיעה בסטודנטים". 

בסגל המרצים הדגישו כי מדובר בהשהיית השביתה בלבד - ולא בסיומה המוחלט. יו"ר ארגון סגל ההוראה, שרון קיטרון, אמר כי "ההחלטה על השהיית השביתה התקבלה בעיניים פקוחות מתוך תקווה שלא נאלץ לשוב ולהשתמש באמצעי זה בזמן הקרוב ושהמשך המשא ומתן יתנהל בתום לב. אנו תקווה כי אכן כך תנהג הנהלת האוניברסיטה הפתוחה. קיום השביתה באופן נחוש במשך שבעה שבועות הניחה את התשתית אליה חתרנו במשך חודשים ארוכים של משא ומתן ומאפשרת לנו לחזור כעת ללמד".