הרי את מגורשת לי

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו לאחרונה מצטיירת תמונה עגומה: מכלל הזוגות שנישאו בישראל משנת 1964 ועד 2001, התגרשו 14.2%. אבל יש מי שלא נשאר אדיש לנתונים הללו והקים קורס לזוגיות מוצלחת

השנים הראשונות לנישואין הן הקריטיות ביותר (חדשות 2)

חג שבועות אולי נחשב כחגם של המתחתנים אבל דווקא היום, רצוי לזכור שעדיף לא לראות את החופה ושבירת הכוס כחותמת ברזל. מנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי השנים הראשונות לאחר החתונה המרגשת הן דווקא השנים הבעייתיות יותר להמשך הנישואים.

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו לאחרונה עולה, כי מסך הזוגות היהודיים הנישאים בישראל מדי שנה, כחצי אחוז מתגרשים כבר בשנה הראשונה לנישואיהם. למעלה מאחוז מתגרשים בשנה השנייה, וכאחוז בכל שנת נישואים נוספת.

אם אתם זוג שעומד להתחתן אז לא תרצו לשמוע את הנתונים הבאים: מכלל הזוגות שנישאו בישראל משנת 1964 ועד 2001 (944.919 זוגות), התגרשו 14.2% שהם -134,366 זוגות. 8% מהזוגות שנישאו בשנות ה-60, התגרשו תוך 10 שנים, מתוך הזוגות שנישאו בסוף שנות ה-70 ובשנות ה-80, אחוז הזוגות המתגרשים תוך 10 שנים עולה על 10%. מתוך הנישאים ב-1988-1989 מגיע אחוז הגירושין המצטבר עד 2001 ל 14.8%.

קורס לזוגיות מוצלחת

יש מי שלא נשאר אדיש לנתונים הללו ואחד מהם, ישראל זעירא החליט לעשות מעשה. זעירא יזם, בשיתוף תנועת הנשים 'אמונה', קורס חדש ללימודי זוגיות שנפתח השבוע. הקורס מיועד לנשואים טריים ולזוגות ערב החתונה. הקורס מקנה כלים לרגישות לבת הזוג, לשוני בדגשים הרגשיים והמנטליים בין המינים, ולצורך להשתנות ולהיפתח כדי להגיע לחיי נישואין מוצלחים.

"יש הרבה זוגות צעירים שמתחתנים ופתאום מסיפור אהבה זה הופך לסיפור מלא מתחים", מספר זעירא לחדשות 2 באינטרנט, "אפשר לפתור את זה לפני בעזרת תיאום ציפיות לפני". זעירא מודה שאין פתרונות קסם, "מהקורס הזה לא יוצאים מלאכים אבל מקבלים כלים לעבודה נכונה בין בני הזוג".

זעירא מסביר למעשה מהו שינוי התפיסה שצריך לעשות, "זה לא איך צריך לדבר אלא איך לחשוב חיובי, לדון לכף זכות. מה משמעות המושג אהבה, האם היא קבלה או נתינה? ברגע שאתה מבין שאהבה זה נתינה זאת גישה שמהפנטת אנשים והופכת להם את כל החיים".

עוד עצה שזעירא ממליץ היא לזכור שנישואין זה לא רק קשר בין שני אנשים, "להסתכל על חיי הנישואין לא כשותפות בין שניים אלא כשלושה גורמים, כשהנישואין עצמם עומדים כיצירה רוחנית שעומדת בפני עצמה ואז מתאמצים לשמור על המסגרת", מוסיף זעירא, "לא בגלל הילדים ולא בגלל מה יגידו השכנים אלא כי יש משהו לקדש ואז בעצם מגיעים להרמוניה".

לאתר של ישראל זעירא