תלמיד ומנהל התקוטטו - ההורים מזהירים: עוד יהיה פה רצח

ביום חמישי האחרון התפתחה קטטה בין התלמיד, מנהל בית הספר באבו גוש ומאבטח. המקרה הזה היה הקש ששבר את גב ההורים. "יש שנאה בבית הספר - אנחנו רוצים למנוע רצח ואונס", אומר אחד מהם. אתמול הם השביתו את הלימודים

"מפחדים מרצח ומאונס", אילוסטרציה (חדשות 2)

בבית הספר המקיף באבו גוש הרוחות סוערות בימים האחרונים. ביום חמישי האחרון התפתחה שם קטטה בין מנהל בית הספר, מאבטח ואחד התלמידים. ההורים זועמים על התנאים במקום שאמור לחנך את ילדיהם ומזהירים: עלול להתרחש כאן אונס ורצח. כתב החינוך של קול ישראל איתם לחובר דיווח הבוקר על הסערה ביישוב.

"יש מקרי אלימות רבים של תלמידים", אומרים בבית הספר. "הוא מוכר למשרד החינוך כבית ספר הסובל מבעיות אלימות קשות, ובעקבות התקרית האחרונה השבית אתמול ועד ההורים את הלימודים ליום אחד".

בוועד ההורים מחפשים פיתרון למצב. "אנחנו רוצים למנוע רצח, למנוע אונס, יש שנאה ובית הספר היום הוא גן חיות והמורים לא עושים שום דבר", אומר עלי עבדול רחמן, הורה לשני תלמידים בבית הספר. "מצער אותי שהמשטרה החליטה לעצור את מנהל בית הספר ושומר נוסף מבלי לבדוק את כל העדויות".

"סגירת חשבון על רקע רומנטי"

לדברי רחמן, שילובם של תלמידים מהכפרים בסביבה פוגעת באיכות הלימודים. "אין לנו מקום בכיתות, התלמידים שלנו לומדים בתוך מקלטים, המורה לא יכול להעביר שיעור, יש לנו ילדים קשים", הוא מסביר ותוהה: "מי אשם? אני לא יודע. ההורים, בית הספר, משרד החינוך? החלטנו במועצה להטיל וטו, ושבאחד בספטמבר אנחנו לא נתיר כניסה של תלמידים מחוץ לאבו גוש".

בבית הספר המקיף באבו גוש לומדים כ-1,100 תלמידים מכל האזור. התלמיד שהיה מעורב בקטטה המדוברת, תושב אחד הכפרים בסביבה, מוכר למערכת החינוך כ"בעייתי". גורמים בסביבת בית הספר מעריכים כי הוא הגיע לבית הספר ככל הנראה כדי "לסגור חשבון" על רקע רומנטי.

כאשר הגיע הצעיר לבית הספר, התפתח עימות פיזי בינו לבין מנהל בית הספר והשומר, כשבמהלכו נפצע התלמיד ופונה לבית החולים. השומר נעצר ושוחרר. המנהל נעצר ושוחרר לחמישה ימי מעצר בית.