בערים הגדולות חזרו ללמוד

השביתה הגדולה בשלטון המקומי: במרבית הרשויות ברחבי הארץ אין הבוקר לימודים לאורך כל היום, לא מפונה זבל, לא נרשמים דוחות ואין שירות לתושבים. ב-14 הערים הגדולות השביתה תיערך שעתיים בלבד. בחינות הבגרות ייערכו כסדרן. כל העדכונים על השביתה באתר חדשות 2

שביתה ברשויות המקומיות (מאור רוזנשטיין)

בלגן מאורגן: השביתה המלאה והחלקית ברשויות המקומיות מבלבלת לחלוטין את התלמידים וההורים. הטלפונים במשרד החינוך ובמרכז השלטון המקומי לא מפסיקים לצלצל משעות הבוקר, ורובם נענים בצליל תפוס. על אף הבלגן - ריכזנו כאן עבורכם את מה שאנחנו כן יודעים.

- הלימודים בירושלים לא מושבתים כלל - בשל ביקור האפיפיור. גם קריית מוצקין, אשקלון ופתח תקווה לא משביתות את הלימודים.

- בנתיבות ובמודיעין שובתות רק הסייעות בגני הילדים. 

- ברוב הערים הגדולות חזרו ללמוד: פורום 15 הערים הגדולות השבית את הלימודים לשעתיים בלבד בין השעות 08:00 ל-10:00. מדובר בערים הבאות: תל אביב, ראשון לציון, חיפה, באר שבע, אשדוד, חולון, גבעתיים, נתניה, הרצליה, רעננה, רחובות, כפר סבא וחדרה.

- ברמת גן, שחברה גם היא בפורום 15 הערים הגדולות, החליטו שלא להצטרף להחלטת הפורום, והיא משביתה את הלימודים למשך כל היום, למעט בחינות הבגרות שתתקיימנה כסדרן.

- בשאר רחבי הארץ הוחלט כי הלימודים לא יתקיימו כלל, אם זאת גם במשרד החינוך וגם בשלטון המקומי לא יודעים מה החליטה כל רשות ורשות, ולכן מומלץ להתקשר ישירות למוקדים העירוניים ולבתי הספר

בכל הארץ יתקיימו בחינות הבגרות כסדרן, וכך גם הלימודים בחינוך המיוחד. עם זאת הוחלט כי לא יסופקו מאבטחים ואנשי מנהלה לטובת המבחנים.

החינוך מפנה לשלטון המקומי שמפנה ל-106

במשרד החינוך, לשם מגיעות מרבית הפניות, מסבירים הבוקר כי השביתה היא לא מיוזמתם ולכן הם מבקשים להתקשר לשלטון המקומי שהחליט על השביתה. במרכז השלטון המקומי אומרים כי בסופו של דבר כל עירייה מחליטה בעצמה אם לכבד את ההחלטה לשבות ומפנים למוקדים העירוניים (בטלפון 106).

בשל ההודעות המאוחרות, החליטו אמש במשרד החינוך לפתוח החל מהיום בשעה 07:00 בבוקר קו פתוח להורים, בו יוכלו לדעת על העדכונים בעניין השביתה. מספרי הטלפון: 1-800-250-025 או 1-800-222-003.

ב-260 רשויות מקומיות לא תהיה היום קבלת קהל, לא יינתנו דוחות, לא תיאסף אשפה ולא ינוקו הרחובות. למעשה, שום שירות שמעניקה הרשות המקומית לאזרח - לא יינתן היום.

"אלימות בלתי סבירה" נגד המפגינים מול משרד רה"מ

אתמול בשעות הצהריים התפתחה מהומה מול משרד ראש הממשלה, כשנציגי מרכז השלטון המקומי, ובראשם היו"ר שלמה בוחבוט, התעמתו פיזית עם המאבטחים.

לטענת ראשי הרשויות הופעלה כלפיהם "אלימות בלתי סבירה" כשניסו להיכנס למשרד ראש הממשלה. גם בוחבוט עצמו התקוטט עם המאבטחים והשוטרים ונפגע. אבל ראשי הראשיות הראו שהם "לא פרייארים" והדם החם התפרץ לעונש: הם החליטו להחריף את מאבקם ולהפוך את שביתת האזהרה המתוכננת למחר - לשביתה כללית.

"ביבי שקרן" אמר בוחבוט. "הוא הבטיח לנו שייפגש איתנו אחרי הבחירות לדון בקיצוצים, והיום הוא שולח לנו את משמר הכנסת והשוטרים שהכו בנו במקום להיפגש איתנו". בוחבוט הודיע גם על הקמת "מפלגת השלטון המקומי", ואמר כי "לא נלך שבי יותר אחרי הבטחות השלטון". לאחר הדברים נעצר בוחבוט ושוחרר.

בואו לעקוב אחרי חדשות 2 בטוויטר