ישראל חוגגת: בכל הארץ הדליקו את מדורות ל"ג בעומר

להבות ענק האירו את הלילה החשוך בחג שהילדים אולי הכי אוהבים. אש, תפוח אדמה ומרשמלו לא נפקדו גם השנה מהחגיגה. במירון הסתפרו הילדים בפעם הראשונה בחייהם - מנהג זה מנהג. שירותי הכבאות בצפון טיפלו ב-53 שריפות, לא דווח על אירועים חריגים

למרות שהמודעות גברה בשנים האחרונות לאיכות הסביבה והרשויות הפיצו אינספור אזהרות לחוגגים להימנע ככל האפשר משריפות המוניות, עדיין אף אחד לא מעלה על דעתו שאת ליל המדורות המסורתי - ל"ג בעומר - לא יחגגו בישראל. רצוי עם כמה טובין על האש ואולי שיר או שניים מסביב למדורה.

שירותי הכבאות ברחבי הארץ, כבכל שנה, היו עסוקים הלילה. רק באיזור הצפון טיפלו הכבאים טיפלו ב-53 שריפות. רש"פ מיקי כהן משירותי הכבאות בגליל אמר לחדשות 2 באינטרנט כי " טיפלנו בהרבה שריפות ומדורות שלא כובו אך לא היו אירועים חריגים ולא נגרם נזק לרכוש, התכוננו ואנחנו מתורגלים לאירועים כאלה." 

כמו בכל הארץ, גם בבירה ירושלים הבעירו חילונים ודתיים כבר משעות הערב המוקדמות מאות מדורות ברחבי העיר וסביבותיה, זרקו את תפוחי האדמה לאש והמיסו את המרשמלו. ליאת, שהגיעה להשגיח על האש עם בתה וחברותיה, נהנתה לראות אותן נהנות. "הבנות עושות מדורה - תוך שעה ארגנו את העצים ואת הבשר", אמרה. "הן כבר טורחות על המדורה זמן רב, עם הקניות ועם כל מה שצריך".

גם רז קופרמן, שהגיע עם בנו למדורה, ידע בדיוק מה תפקידו בערב הזה. "יש מדורה, יושבים מסביבה וצריך לדאוג שהילדים לא יישרפו", ציין בבדיחות.

ובצפון הרחוק: להילולות הרב שמעון בר-יוחאי בהר מירון הגיעו במהלך אתמול כ-450 אלף חוגגים וכל החניונים באזור התמלאו עד אפס מקום. מי שהגיע באיחור נאלץ להשאיר את מכוניתו למטה, ולהגיע לחגיגות רק באמצעות הסעות.

על ההר ובסביבותיו הובערו מדורות רבות וילדים רבים ראו בפעם הראשונה מספרים על ראשם, כשביצעו את מנהג החאלקה.

פתיחת "עונת החתונות" - פרוייקט כתבות מיוחד לרגל ל"ג בעומר:

חתונות בזול: כיצד לחסוך בהוצאות חתונה?

 

"נשמח לראותכם בחופה, בבית החולים"

 

איך נשמע "אני אוהב אותך" בחלל?

 

"רצינו משהו שונה": חתונה למטיבי לכת

 

חתונה בכל מחיר: המקלט ששימש כחופה

 

רגע לפני שמתחתנים: איך חוגגים רווקות?