יוזמה: צפירה המונית נגד האפיפיור

אנשי עמותת "דורות ההמשך" טוענים כי "יש לעמוד בתוקף על כך שבביקורו בארץ יכריז האפיפיור הכרזה בדבר התנגדותו המוחלטת להכחשת השואה". לשם כך הם קוראים לנהגים לצפור מחר בשעה 18:00, שעה שבנדיקטוס ה-16 נואם ביד ושם

בנדיקטוס. ארכיון (רויטרס)

קולות נגד ביקור האפיפיור בישראל נשמעים לא רק מצד התנועה האיסלאמית: יוזמה חדשה קוראת לנהגים בכבישים לצפור בעת נאומו הצפוי של בנדיקטוס ה-16 במוזיאון "יד ושם" מחר בערב.

יוזמי הצפירה היא עמותת "דורות ההמשך" שחבריה מגדירים את עצמם כ"נושאי מורשת השואה והגבורה". "בצפירה קצרה יביעו אזרחי ישראל מכל רחבי הארץ שאט נפש מביקורו של האפיפיור המעודד מכחישי שואה וגילויי אנטישמיות", אומרים בעמותה.

חברי העמותה קוראים לממשלה "לעמוד בתוקף על כך שבביקורו בישראל יכריז האפיפיור הכרזה שאיננה משתמעת לשני פנים בדבר התנגדותו המוחלטת להכחשת השואה במסגרת הכנסייה הנוצרית ומחוצה לה".

האפיפיור יגיע מחר בבוקר לישראל ובשעה 18:00 בערב הוא צפוי לנאום ביד ושם, אם תחליטו לצפור.

בנדיקטוס בירדן: "קשר בלתי-נפרד בין היהדות לנצרות"

אתמול שלח האפיפיור בנדיקטוס ה-16 יד לעם היהודי דווקא מירדן. בנדיקטוס נשא נאום על פסגת הר נבו, המקום שממנו, על פי האמונה, התבונן משה על הארץ המובטחת. "הלוואי שהמפגש היום יעודד את התשוקה להתגבר על כל המכשולים בדרך לפיוס בין הנוצרים והיהודים בכבוד הדדי ושיתוף פעולה", אמר האפיפיור, יליד גרמניה.

"המסורת העתיקה של הצליינות למקומות הקדושים מזכירה לנו גם את הקשר הבלתי-נפרד בין הכנסייה לבין העם היהודי", אמר בנדיקטוס. "מההתחלה, לכנסייה הייתה הערכה עמוקה לאיחוד שבין שתי הבריתות (החדשה והישנה)". 

ביקורו של האפיפיור בהר נבו הוא הראשון מבין ביקורים רבים באתרים קדושים במהלך השבוע במזרח התיכון. ביום שני יגיע בנדיקטוס לישראל, וכאן ייפרסו 80 אלף שוטרים שיאבטחו את הביקור.

האפיפיור: הכחשת השואה אינה מקובלת

האפיפיור: קונדומים לא יעצרו את האיידס