מחאת התלמידים נגד עיצומי המורים חוזרת: "נזעק מדי יום"

חודשיים לאחר ששבתו, התלמידים חוזרים למחות נגד התנהלות המורים בעניין ביטול הטיולים השנתיים. לטענתם, בעוד שחלק מבתי הספר מוצאים טיולים לפועל על פי הנחיות משרד החינוך, בבתי ספר אחרים פועלים לפי ארגון המורים, שממשיך להורות על ביטול הטיולים. "נוצר מצב אבסורדי", מסבירים התלמידים

מחאת התלמידים חוזרת

פעם נוספת יוצאים התלמידים למחאה בעקבות ביטול הטיולים השנתיים: היום (ראשון) הקימה מועצת התלמידים הארצית מאהל מחאה בתל אביב, חודשיים בלבד לאחר השביתה שנערכה בבתי הספר ברחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך המחאה הקודמת, שהתקיימה בינואר האחרון, משרד החינוך וארגון המורים הגיעו להסכם והעיצומים נפסקו. "המצב בשטח שונה בתכלית", אומרת גל יוסף, יו"ר מועצת התלמידים הארצית.

"כעת חלק ממנהלי בתי הספר פועלים על פי הנחיית רן ארז שממשיך לדרוש כי לא ייצאו לטיולים השנתיים, וחלק מהמנהלים פועלים על פי הנחיית משרד החינוך שמורה על הוצאת הטיולים", מסבירה יוסף. "כך נוצר מצב אבסורדי שבאותה שכונה בית הספר אחד מוציא טיולים והשני לא, כל אחד על פי נטיית ליבו של מנהל בית ספר".

"מצב אבסורדי". התלמידים מפגינים

ארגון המורים: העיצומים נועדו לפתור את בעיית הבטיחות

מועצת התלמידים החזירה את המחאה לרחוב ותלמידים ישהו במהלך השבוע הקרוב באוהל מחאה שהוקם מול משרדי ארגון המורים בתל אביב. "נזעק מדי יום לכיוון רן ארז שיפסיק את העיצומים לאלתר", מצהירה אילה פוסטיק, תלמידת כיתה י' מאולפנת עמית בגבעת שמואל, שהטיול השנתי שלה בוטל יומיים לפני המועד שנקבע.

"לא הגיוני שחברות שלי יצאו לטיול המשמעותי הזה בשבוע שעבר ואני אאלץ לוותר בגלל מלחמות של ארגון המורים ומשרד החינוך", היא מבהירה.

מארגון המורים נמסר בתגובה: "העיצומים מופעלים כדי לפתור את בעיית הבטיחות של התלמידים והמורים בטיולים. זה הדבר היחיד שעומד לנגד עינינו ומנחה את צעדינו וכך יהיה עד לפתרון הבעיה".