סוף שבוע פרוע: הפשיטה על קפריסין

בחודשי הקיץ יוצאים לא מעט בני נוער ישראלים לטיול בחו"ל. בעוד שרבים מהם מנצלים את הזמן הרחק מעיני ההורים להתפרקות ולשתיית אלכוהול, אחרים לוקחים את זה צעד אחד ומסוכן קדימה – עם ביקורים במועדוני חשפנות והתפרעויות שמסתיימות אפילו במעצרים

בקבוקים על בקבוקים של משקאות אלכוהוליים וגם שוקולד ממולא באלכוהול: זו האספקה של בני הנוער לשבוע הקרוב. רגע אחרי שהוציאו את מיטב כספם בדיוטי פרי, הם עוד מתלבטים אם יש צורך בהשלמות אחרונות גם בחנות המטוס שייקח אותם לקפריסין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

המדריך על האוטובוס בדרך משדה התעופה מסביר לצעירים האלה את מה שהם צריכים לדעת: מה הדרך העדיפה לקנות כרטיסים למועדוני חשפנות. זאת, רגע לפני שהוא מתריע בהם: "תשמרו על חבריכם ואל תעברו את גבול הטעם הטוב".

הלו"ז באיה נאפה צפוף מאד: מאות בני נוער לפני שנת הלימודים האחרונה או לפני הגיוס לצבא מגיעים לכאן כל שבוע לחגוג ללא הגבלה, ויש הרבה מה להספיק. "הרבה שתייה, הרבה בחורות, הרבה בלאגן, הרבה מועדונים, חאפלות מטורפות", מפרט אחד הצעירים את המשימות.

ואם עד עכשיו ראינו צעירים שמסתפקים רק באלכוהול, יש גם קבוצות נערים שמחפשות יותר ריגושים. בחלק מהמסיבות אפשר למצוא בחורות יפות שמציעות בשלושה אירו בלון עם גז להרמת מצב הרוח. ואם גם זה לא מספק, אפשר פשוט לחצות את הכביש, לאחד משלושה מועדוני החשפנות שנמצאים ברחוב הראשי. אין צורך להראות תעודה, כל מה שצריך זה לשלם. אחד המאבטחים מספר כי בכל ערב מגיעים למועדון בו הוא עובד מאות צעירים ישראלים.

הצעירים נוהרים לאיה נאפה בזכות חיי הלילה שלה ובזכות המחירים הנמוכים. כמעט עשר טיסות עמוסות נוחתות בעיר מדי שבוע. רוב הצעירים מתרכזים במספר מצומצם של מלונות, שמצד אחד מתפרנסים מהם ומצד שני גם סובלים לא מעט. "הם משוגעים, חוגגים כל הזמן", מספר אחד העובדים. "הם רועשים מאד, טורקים דלתות, צועקים, הורסים דלתות ורהיטים".

רגע לפני שכולם חוזרים הביתה הם כבר מפוכחים יותר, עצובים שזה נגמר. הנהג שלהם עצוב קצת פחות. "אני מסיע אותם משדה התעופה למלונות וחזרה, ומנסה להשתלט עליהם כמיטב יכולתי", הוא מסביר. "הם צעירים ומשוגעים, רק רוצים להשתכר". ואחד הצעירים מסכם למצלמה כך: "מה שקורה בנאפה, נשאר בנאפה".