הצעת חוק: מחיר מקסימלי לקייטנות

המחאות סביב מחירי הקייטנות והצהרונים תפסו תאוצה בשנים האחרונות. הצעת חוק חדשה מנסה לשים קץ להוצאות המופרזות של ההורים בחודשי הקיץ - מחיר מקסימלי לקייטנות העירוניות

ילדים בקייטנה. ארכיון (אדי ישראל / פלאש 90)

למרות המחאות שנפוצו בשנים האחרונות, גם בקיץ הקרוב נדרשו ההורים לשלם סכומים גבוהים במיוחד על קייטנות - גם על כאלו שמופעלות מטעם העירייה. כשזה נוגע לקייטנות אין אחידות וכל עיר גובה כמה שהיא רוצה, החל מכמה מאות שקלים ועד אלפים. בשבוע הבא תעלה הצעת חוק של חברת הכנסת יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) שעתידה להציב מחיר מקסימלי לקייטנות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי הצעת החוק שר הפנים יהיה אחראי לפקח על חבילות הבסיס לחינוך הבלתי פורמאלי, כלומר צהרונים וקייטנות. השר יקבע את הקריטריונים לכל שירות וכן את מחירי החבילות הבסיסיות. בנוסף, על פי הצעת החוק כל מועצה מקומית תוכל לבחור שלושה חוגים בתחומים שונים שיוצעו לילדים.

ח"כ יוליה מלינובסקי, יוזמת ההצעה

גורמים מכל סיעות הכנסת תומכים בהצעת החוק, וההערכה היא כי ההצעה תעבור. מסתמן ששר הפנים אריה דרעי, שיזם תכנית לסבסוד קייטנות בפריפריה, לא צפוי להתנגד להצעה מכיוון שזו מפקידה כוח וסמכויות רבות בידיו.

"אני יודעת כמה יקר להיות הורה במדינת ישראל", כתבה מלינובסקי. תפיסת החינוך הבלתי פורמאלי צריכה להשתנות מתפיסה כלכלית לתפיסה חברתית".