בשער הגן: עימות בין אם למאבטחים

אם ממרכז הארץ טוענת כי בגלל מעורבות שלה בוועד ההורים נמנעת ממנה כניסה לגן שבניהול עמותת נעמ"ת. האם הגיעה לגן מצויידת במצלמות כדי לנסות להיכנס לגן של בתה. משהגיעה האם המתינו לה שוטרים ומאבטחים שמנעו ממנה את הכניסה. נעמ"ת: "האם נהגה באלימות מילולית כלפי הצוות המקצועי ולכן נמנעה ממנה כניסה"

ביום שישי האחרון קיבלה אם חד הורית לילדה בת שנתיים ממרכז הארץ מכתב הרחקה רשמי ממעון נעמ"ת בו נכתב כי היא נדרשת שלא להגיע לגן ביום ראשון בבוקר יחד עם בתה וכי עליה לשלוח אותה לגן עם אנשים אחרים. לטענת האם, המכתב הגיע בעקבות השתתפותה בפגישה של ועד ההורים, בה דנו על בעיות שונות שעלו מול צוות הגן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול החליטה האם שהיא בכל זאת מגיעה לגן, זאת על אף הדרישה המשונה מההנהלה. "אני אם חד הורית ולכן אין באפשרותי לשלוח את הילדה עם מישהו אחר", מספרת האם לחדשות 2 Online. עם הגעתה לשער המוסד, היא הבחינה במנהלת הגן, במאבטחים ובשוטרים שממתינים בחוץ. כולם עמדו בכניסה ומנעו ממנה, לטענתה, להיכנס למעון.

"הם ממש יצאו לקרב מולי עם כל המאבטחים והשוטרים", תיארה האם בהתרגשות. "לא יכול להיות שגוף כמו נעמ"ת מתנהג כמו ארגון פשע".

בסרטון ששלחה לנו האם ניתן לראות את השוטרים מעיינים במכתב ההרחקה של המעון ובאם המתעקשת להכניס את הילדה פנימה. בנעמ"ת מוסרים כי "האם הגיעה למעון עם מלווים (שאינם מהורי המעון), והם צילמו והעירו הערות תוך כדי כניסה למעון, וזאת למרות מכתב ההרחקה".

לדבריה, בעקבות המחאה של ועד ההורים, צוות ההנהלה של המעון הכריז עליה כ"שעיר לעזאזל" ומנסים להעיף אותה מהמעון. "הם מאוד רוצים שאצא מהגן עוד לפני תום השנה", היא מסבירה. "מנהלת הגן אמרה לי באופן אישי שהיא תשלם מכספה רק כדי שאקח את הילדה ואלך מכאן. הן פשוט רוצות להשתיק את מה שהן מפרשות כמרד שמתרחש להם בגן עם כל ההורים".

"הפכתי לאיום מספר אחת"

מנגד, בנעמ"ת הסבירו כי ההחלטה למנוע מהאם להגיע לגן נובעת מהתנהגות המאיימת על הצוות - כך לדבריהם. "ההחלטה שלא לאפשר לאם להיכנס למעון באה בתגובה להתנהגות מאיימת ומשתלחת של האם מזה תקופה ארוכה", טוענים בעמותה. "ההחלטה נתקבלה בשיקול דעת ובהתאם לכתוב בערכת הרישום, המהווה חוזה לצורך העניין".

"נעשו ניסיונות לדבר עם האם והיא אף הוזמנה לפגישות במטרה להפסיק את התנהגותה המאיימת והבלתי מקובלת אך היא בחרה להתעלם", הוסיפו בנעמ"ת. "ביום שישי האחרון ספגה מנהלת המעון איומים מילוליים מאם זו. בלית ברירה הגישו נציגות נעמת תלונה במשטרה וזאת במטרה להוציא לאם צו הרחקה".

"נעמת תמשיך לקבל את ילדה של האם במעון בזרועות פתוחות, בחום ובאהבה אך לא נוכל לאפשר בריונות הורים במעון שצריך להוות מופת לסביבה חינוכית בטוחה ומוגנת לכולם, כולל לצוות העובדות", צוין בתגובה מטעם העמותה. "לפיכך האם לא תורשה להכנס למעון ומתבקשת כי מי מטעמה (דמות שהאם אישרה בכתב) הוא שיכניס ויוציא את הילד מהמעון".

האם שטוענת כי לא היו דברים מעולם ומספרת שהיא מאוד פעילה במעון ובוועד ההורים. בנוסף, היא אומרת כי היא ספרית מוכרת בשכונה. לדבריה, גם הסייעות שהתלוננו עליה מגיעות להסתפר אצלה, לכן היא לא מבינה מדוע הן מרגישות מאוימות.

למרות הטענות של נעמ"ת, האם אומרת כי רק רצתה לבקר את הצוות המטפל בבתה. "כל השנה הייתי האימא הכי טובה והכי נהדרת, ברגע שהעזתי להעביר ביקורת ולא ליישר קו עם מה שהם אומרים הפכתי להיות האויב מספר אחת, מאיימת מסוכנת, שצריך להזמין לה משטרה", היא מספרת.

תגובת עורך הדין של האם: "המכתב של הנהלת נעמ"ת אינו צו הרחקה, לא ניתן ע"י גורם שיפוטי, אלא על ידי נציגי המעון, ולכן אין לו כל נפקות משפטית, ומשכך אין כל מניעה חוקית כי האימא תכניס את בתה לגן, השוטר שראה את המכתב אישר כי אכן אין מדובר בצו הרחקה וכי אין כל תוקף משפטי, ואישר כי לא ניתן למנוע מהאם להיכנס. לא יעלה על הדעת כי במקום לטפל בעיוות מוסיפים חטא על פשע".

ממשטרת ישראל נמסר כי הוגשה תלונה והיא נבדקת.

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il