ההורים שהקימו קייטנה גדולה - בחצי מחיר

קבוצת אמהות מעתלית החליטו לשכור בעצמן מבנה ולנהל קייטנה עד הפרט האחרון - מהאוכל ועד התוכן. 25 ילדים ישתתפו במיזם, והמארגנות מרוצות: "אין צורך להשלים עם גזירות יקרות שקורעות את הכיס"

"הוכחנו שזה אפשרי". הקייטנה, השבוע

פתרון יצירתי נוסף לחופש הגדול:כבר שמענו על הורים שמתארגנים כל קיץ ופותחים קייטנה ביתית לקבוצה של כמה ילדים ועל הורים שיוצאים להפגין על התשלומים הגבוהים לקייטנות עירוניות. קבוצת אימהות לילדים בגילאי 3-6 מעתלית לקחו את היוזמה כמה צעדים קדימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השבוע הן פתחו קייטנה לילדיהם: מדובר במיזם שאותו הן הפיקו לגמרי לבדן במבנה שהן שוכרות מהמועצה ללא מטרות רווח. בסוף הקייטנה הן ישלמו 1,200 שקלים - חצי מהמחיר שהמועצה הציעה.

עוד לפני הקיץ יצאו האמהות להפגין במחאה על המחירים הגבוהים של הקייטנות ולאחר מכן החליטו שהן מעדיפות לעשות את זה בעצמן: הן שכרו מבנה, העסיקו גננת וסייעת וגם מבשלת, ביטחו את הילדים ועבדו על מערך לימודים עמוס ומעניין.

"קיבלנו יותר מ-40 פניות, אבל יכולנו לקבל רק 25 בגלל הביטוח", סיפרה אור-יה אבני, אמא של אחד מהילדים בקייטנה. "ההורים מאוד פעילים ומאוד רוצים לעזור ואנחנו המארגנים עובדים מולם בשקיפות מלאה".

את הקייטנה הזו האמהות הצליחו להקים תוך עשרה ימים ובכמה פגישות משותפות: "הוכחנו שזה אפשרי", ציינה אור-יה. "אין צורך להשלים עם גזירות יקרות שקורעות את הכיס".

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il