"נילחם עד שהגננות ייכנסו לכלא"

לאחר הרשעתן של 4 גננות וסייעות שהתעללו בילדים בגן בחולון, מברכים ההורים על ההחלטה אך טוענים כי לא יוותרו עד שהארבע ייכלאו מאחורי סורג ובריח. "לא נקבל שום דבר אחר מלבד מאסר בפועל", אמרה אחת האמהות

לאחר שנתיים של מאבק ממושך, הוריהם של ילדי הגן בחולון בו תועדו גננות וסייעות מתעללות בילדים, מספרים על האבן שנגולה מעל לבם אחרי הרשעתן הבוקר של 4 מנשות הצוות בתקיפה. למרות ההרשעה, ההורים מבטיחים כי לא ירפו עד שהגננות יישלחו למאסר בפועל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש לי בן ובת שהיו בגן", סיפרה האמא שירלי ציון היום בבית המשפט. "שניהם חוו התעללות פיזית, הרעבה, הזנחה ותקיפה. זה מרגיש ניצחון גדול להורים. כל המאבק והמלחמה שניהלנו בשנים האחרונות. יש רגע מתוק".

"העובדה שהודו באשמה, הודו בתקיפה, זה ניצחון גדול", הוסיפה האם. "עכשיו אנחנו מחכים לראות מה יהיה העונש. אני לא אקבל שום דבר אחר מלבד מאסר בפועל".

לאה שיבר הכניסה את בנה לגן בגיל 4 חודשים. אר כעבור שנתיים התברר לה מה עבר בנה בגן. "במהלך השנתיים שהיה שם הוא חווה כל מיני אירועים שלא ידעתי איך לאכול אותם", אמרה. "כשהגיע לגיל שנתיים, התחלנו לשאול ולתחקר וגילינו את הזוועות שאף אמא ואף אבא לא רוצים לדעת עליהם".

"המאבק היה ארוך מאוד וכלל הפגנות מחוץ לביהמ"ש", ציינה האם, שהוסיפה עצות להורים שחוששים. "הגן הזה נסגר. אם לא היינו מדווחים יכול להיות שהגן הזה עוד היה פעיל. אנחנו ממליצים לכל ההורים להגיע לגנים, לעשות סיבוב, לשמוע את הלך הרוחות. אם הילד בוכה - להבין איך מגיבים אליו".

"צריך שיהיו מצלמות בגן שהורים יוכלו לבוא ולבקש לראות מה קורה", הוסיפה שיבר. "קשה לסמוך על אנשים אחרים, על אנשי צוות, לוקח הרבה זמן עד שסומכים. בגן האחרון ביקשתי לא פעם לראות את המצלמות ואיך מרדימים אותו".

עו"ד דניאל חקלאי

"אני מרגישה את ניצחון המאבק שלנו", הבהירה שיבר. "זה לא היה לחינם. במשך שנתיים נלחמנו שיורשעו בעבירה פלילית. אנחנו מאוד מקווים שחלקן, אם לא כולן, יישבו בכלא וישלמו על המעשים שלהן לילדים שלנו. נילחם למען הילדים שלנו ועבור ילדי כל הארץ".

שופט בימ"ש השלום בת"א, שאול אבינור, הרשיע הבוקר את הנשים בעבירות תקיפה. חלק מההרשעה עשויה לגרור עונשי מאסר בפועל. הגננות והסייעות תועדו מתעללות בילדים חסרי ישע במהלך ההכנה לשנת הצהריים. על פי כתב האישום שהוגש נגדן, הנשים נהגו באלימות בילדים שהיו תחת השגחתן. חלק מהאירועים תועדו על ידי מצלמות אבטחה שהוצבו במקום ונחשפו לראשונה בחדשות 2 Online.

סייעת תועדה דורכת על ראשו של ילד

הסדר הטיעון עם הנאשמות מגיע לאחר שבחודש דצבמבר 2014 הוגש כתב אישום חמור נגד המנהלת בגן בחולון ושש סייעות בגין התעללות בחסרי ישע. על פי כתב האישום, הנשים נהגו באלימות בילדים שהיו תחת השגחתן. חלק מהאירועים תועדו על ידי מצלמות אבטחה שהוצבו במקום. היום, שנה וחצי אחרי הגשת כתב האישום, הושג הסדר טיעון עם 4 מתוך 7 הנאשמות. אחת האמהות אמרה לחדשות 2 Online בעקבות ההחלטה: "ההרשעה הזו היא הניצחון שלנו".

ההורים שנחשפו לסרטונים שהגיעו לחדשות 2 Online הזדעזעו ממעשיהן של אלו שבידיהן הפקידו את שלומם וביטחונם של ילדיהם. אחת הגננות נראית בסרטונים מטיחה ילד כלפי הקיר. לאחר מכן היא מתועדת כשהיא ניגשת לאותו ילד ודוחפת אצבעות לעיניו.

חלק ניכר ממקרי האלימות התרחש בשעת ההשכבה לשנת צהריים, שבמהלכה נראות הסייעות, בכמה מקרים שונים, מושכות את הילדים בכוח ומטיחות אותם אל המזרונים. באחד המקרים הקשים שתועדו רואים את אחת הסייעות דורכת על ראשו של ילד ולאחר מכן בועטת אותו מחוץ למזרון שעליו הוא שוכב.