צפו: ענני אבק מכסים את גן הילדים

סמוך לגן הילדים החל פרויקט "פינוי-בינוי" במהלכו הורסים מבנה גדול שעומד סמוך לגן, מה שמעלה לאוויר ענני אבק גדולים. ההורים שחוששים לילדיהם ומרגישים חסרי אונים פנו לעירייה משם נמסר: "הורינו לקבלן לצמצם את כמות האבק, נאתר מבנה חלופי לגן"

ההורים חוששים - הילדים נושמים את האבק: הורים לילדים בגן שברחוב בן יהודה בחולון מתלוננים כבר כמה ימים על עננת האבק הגדולה שמרחפת מעל המבנה בשל פרויקט "פינוי-בינוי" שמתבצע בבניין סמוך. "אנחנו חסרי אונים, אין לנו אפשרות לא לשלוח את הילדים", סיפר אחד מהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטונים ששלחו ההורים לחדשות 2 Online, נראים ענני האבק הגדולים שעולים בזמן עבודות הכלים הכבדים במקום - בדיוק בשעה בה ההורים מביאים את ילדיהם לגן. בסרטון אחר נראים הילדים ממתינים ברכב לפני כניסתם לגן, וצופים בבניין מתמוטט וממלא את השמיים באבק.

"פנינו לעירייה וקיבלנו תשובות שלא קידמו אותנו לשום מקום", מספר אביהו, אב לילד בגן. "אנחנו לא יודעים מה לעשות, אין לנו אפשרות לא לשלוח אותם לגן".

שנת הלימודים אמנם מגיעה לסיומה בעוד כמה ימים, אך הדבר לא מעניק להורים תקווה משום שבאותו מבנה אמורה להתקיים קייטנת הקיץ לאותם הילדים - וההורים מפחדים שלא יימצא פתרון בהקדם.

תגובת עיריית חולון:

העבודה להריסת הבניין החלה אתמול (ראשון) ולאחר שההורים פנו למנהל החינוך, פנה מנהל הפיקוח על הבנייה לקבלן המבצע והורה לו לטפל בצמצום האבק ולהימנע מיצירת מפגעים אחרים. כמו כן, היחידה העירונית לאיכות הסביבה חידדה בפניו את ההנחיות לצמצום האבק.

יודגש, כי אין תנועת משאיות/שופלים/כלי רכב לעבודה מכיוון הגן אלא מהצד השני של הרחוב וכל שאריות הבטון והטיח אמורות ליפול לכיוון המנוגד לגני הילדים.

לפיכך, לא צפויה סכנה פיזית לכיוון גני הילדים, למעט מטרד האבק. יצוין, שבשל הקרבה לגן הילדים, הקבלן הגביה מראש את גידור האתר במטר נוסף על המקובל וגובהה הוא 3 מטרים.

מאחר שבסוף השבוע תסתיים שנת הלימודים בגן, אין טעם להעביר את הילדים למבנה אחר. יחד עם זאת, העירייה עושה מאמצים רבים לאתר מבנה אחר באזור לטובת קייטנת הגנים שתחל בשבוע הבא.