"ההורים לא ישלמו יותר מ-550 שקל"‎

אחרי מחאת ההורים, דרעי הכריז על המתווה להורדת מחירי הקייטנות במסגרתו בפריפריה ובשכונות מצוקה במרכז לא ישלמו יותר מ-850 שקל, כשהמדינה תסבסד ב-300 שקלים נוספים. "חיוך של ילד שווה כל מאמץ", אמר השר

קייטנות בזול לילדי הפריפריה - וגם בעשרות שכונות במרכז: השר לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל אריה דרעי, יו"ר ועדת הפנים של הכנסת ח"כ דודי אמסלם ויו"ר המרכז לשלטון המקומי חיים ביבס, הכריזו היום (שני) על המתווה להוזלת מחירי הקייטנות לילדים בחופש הגדול הקרוב. כפי שנחשף אמש ב"תכנית חיסכון", על פי התכנית, ילדים בגילאי 3-6 מיישובי הפריפריה יזכו לקייטנות מסובסדות

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ביקשנו מכל הרשויות להוזיל את המחיר", אמר השר דרעי, "אני אמון על רגישות חברתית ולא ייתכן שיש ילדים שבגלל מצוקת הוריהם לא יכולים ללכת לקייטנות". לדבריו, "יש מקומות שבהם קייטנה הגיעה גם לסכום של 2,500 שקל, והחלטנו שעלינו לנקוט בפעולה שתשפיע באופן גלובלי על כל השוק ותוזיל את מחירי הקייטנות".

"אנחנו נציג כאן תכנית של סבסוד ועזרה, וקובעים תקרה - קייטנה עד השעה 13:30 בצהריים תעלה 852 שקלים בלבד", אמר דרעי, "זו הבשורה הגדולה ועם זה כולם יצטרכו להתיישר. מי שירצה את העזרה והסבסוד שלנו - רק במחיר הזה. לא מאמין שיש רשות שתוותר, כי היא תפסיד סבסוד משמעותי".

קייטנות מסובסדות - כבר מהחופש הגדול המתק (אדי ישראל / פלאש 90)

על פי המתווה, מחיר הקייטנות יעמוד על 852 שקלים, כשמשרד הפריפריה יסבסד את המחיר ב-300 שקלים לפחות לילד הראשון. עבור הילד השני ההנחה תעמוד על 350 שקלים, ועבור הילד השלישי ההנחה - שתחזור ישירות להורה - תהיה של 400 שקלים.

"העיריות יקבלו סבסוד ממשרד הפריפריה עבור כל הילדים בשכבת הגיל הזו, לא משנה מה המצב הכלכלי של ההורים", הסביר דרעי. "הורה עם ילד אחד לא ישלם יותר מ-550 שקלים, אין הנחה יותר פחותה מ-300 שקלים". דרעי הדגיש כי אם העירייה תפעיל את הקייטנה במחיר זול יותר, "ההורים ירוויחו". השר ציין כי ההנחות יינתנו באופן אוטומטי ללא מבחני הכנסה או טיפול על ידי הרווחה. הורים שמוכרים במערך הרווחה או מקבלים הנחה של יותר מ-50% בארנונה יקבלו סיוע משמעותי עוד יותר.

בירך על המהלך. חיים ביבס (רועי שפרניק)

"החיוך של הילדים שווה כל מאמץ"

"זה מהלך משמעותי ביותר שיפחית את העלויות להורים", הבהיר יו"ר המרכז לשלטון מקומי, חיים ביבס. "אני שמח שהיה מישהו חברתי שהחליט לוותר על כסף כדי להשקיע אותו בפריפריה החברתית. אנחנו מברכים על המהלך ודורשים ממשרד החינוך להשלים אותו בשלב של גני הילדים, ולאחר מכן על כלל בתי הספר של הקיץ. זה מהלך מבורך, ואני רואה בו התחלה מצוינת כדי שנביא לתהליך שלם כדי לקבל את הקייטנות במחיר הזה".

ח"כ אמסלם הצהיר שיגיש הצעת חוק שתתן סמכויות לשר הפנים להתערב בסוגיית המחיר: "אם עיר או מושב יחליטו לגבות 3,000, צריך שאתה תוכל להתערב. התקצוב צריך לשבת במשרד החינוך, ומשרד הפנים יעקוב". דרעי סיכם את הדיון ואמר: "החיוך של הילדים שווה כל מאמץ".

הקייטנות יסובסדו ביישובי הפריפריה שנמצאים באשכולות 1-4 במדד החברתי-כלכלי וכן בשכונות מצוקה בערים במרכז הארץ. כבר מספר שנים שהורים לילדים בגן ובכיתות א'-ד' מוחים על המחירים הגבוהים של הקייטנות העירוניות.

בשנה שעברה התקיים פרויקט "בית הספר של החופש הגדול" לכיתות א'-ב'. מדובר בקייטנה שמסובסדת על ידי המדינה ונמשכת שלושה שבועות. השנה היא הייתה אמורה להתרחב לכיתות ג'-ד', אך התקציב קוצץ וגם השנה ימצאו את עצמם אותם התלמידים ללא מסגרת מוזלת.

רוצים לדעת אם גם היישוב שלכם נכלל בהטבה? לרשימת היישובים באשכולות 1-4 - לחצו כאן