גם בישראל מזדהים: "טבח נתעב"‎

כמו רבים ברחבי העולם, גם בישראל מביעים הזדהות וסולידריות עם נפגעי הטבח באורלנדו: בירושלים נערכה התכנסות זיכרון והתייחדות בכיכר ציון, ואילו בתל אביב נצבע בניין העירייה בצבעי דגל ארה"ב, ישראל ודגל הגאווה

התכנסות בכיכר ציון (יח"צ הבית הפתוח)

עצרת זיכרון והזדהות עם נרצחי ופצועי הטבח באורלנדו התקיימה אתמול בערב (ראשון) בכיכר ציון שבמרכז ירושלים. את העצרת יזם "הבית הפתוח", מרכז הקהילה הגאה בעיר. "משפחת הבית הפתוח מזועזעת, ומגנה את הטבח הנתעב שהתרחש במועדון ה-Pulse", נמסר מהארגון, "מכאן אנו שולחים חיבוק חם ותנחומים כנים למשפחות ההרוגים, ואיחולי החלמה מהירה לכל הפצועים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו המומים וכואבים את מקרה השנאה הקשה הזה, שמוכיח שוב עד כמה הקהילה שלנו נמצאת בסכנה קיומית בכל מקום בעולם", מסרו עוד, "יציאה לבילוי, כמו גם השתתפות במצעד, הם לא אירועים שהמשתתפים בהם צריכים להעלות על דעתם כמהווים סכנה לחייהם, ולא יעלה על הדעת שהמציאות שלנו כחברה מוכיחה אחרת פעם אחר פעם. זהו יום קשה לחברה שלנו ולקהילה הלהט"בית בפרט, וכמו תמיד נתמודד עם זה יחד ונמשיך בדרכנו כי היא הנכונה", כתבו.

בארגון המשיכו ואמרו כי "מצער אותנו להבין בכל פעם מחדש שבעולם, כמו גם בארץ, ישנם אנשים המאיימים באופן יומיומי על חיי הקהילה הלהט"בית, ובוחרים לפגוע בהם בצורה נתעבת רק מעצם היותם מי שהם. האיום הקיומי שורר בחיי הקהילה הלהט"בית בכל רחבי העולם, דבר המחזק את החשיבות והממשיות של המאבקים שלנו לשוויון זכויות, לביטחון אישי ולחיים בכבוד, כאן בירושלים בפרט ובארץ כולה". בארגון קראו לכל חברי הקהילה וידידה להשתתף במצעד הגאווה והסובלנות שייערך בירושלים ב-21 ביולי.

בניין עיריית תל אביב, הערב (מתוך פייסבוק)

גם בתל אביב הביעו הזדהות עם קורבנות הטבח, הקטלני ביותר שידעה ארצות הברית אי פעם. "לצערי הרב ישנם אנשים שנוקטים באלימות אכזרית כדי לאיים על דרך חיינו ועל ערכינו", כתב ראש עיריית תל אביב יפו רון חולדאי בעמוד הפייסבוק שלו, " אסור לנו לתת לטרור להשיג את מטרתו ולעצור את חיינו".

בניין העיריה בעיר הואר בצבעי דגל ארצות הברית, דגל ישראל ודגל גאווה לאות הזדהות וסולידריות עם נפגעי האסון. עוד הוסיף כי שלח מכתב תנחומים למושל פלורידה ולראש עיריית אורלנדו. "ישראל וארצות הברית חולקות את אותם ערכים של חופש וזכויות הפרט לכל אדם", הסביר.