בגלל הימורים: כאלף טופלו במשרד הרווחה

אחרי ששר האוצר כחלון קרא לעצור את מכונות המזל, מתברר כי יותר מ-900 ישראלים נמצאים בטיפול מחלקות הרווחה בעקבות התמכרויות להימורים. שר הרווחה כץ: "צריך להפחית את ההימורים אבל לפצות את הרשויות המקומיות על ההפסד"

ארכיון

לאחר חשיפת חדשות 2 על כוונתו של שר האוצר משה כחלון לאסור על הפעלת מכונות מזל, מתפרסמים הערב (שני) נתוני משרד הרווחה, לפיהם בשנת 2015 כאלף ישראלים טופלו במשרד בגלל הימורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הנתונים, בשנה שעברה טופלו במשרד הרווחה 927 אנשים הסובלים מהתמכרות להימורים. בקרב בני הנוער, יש 3,000 שמטופלים בעקבות התמכרויות לאלכוהול, סמים והימורים.

ההערכה של גורמי המקצוע במשרד הרווחה היא שבשנים האחרונות חלה עלייה של עשרות אחוזים במספר המתמכרים להימורים. שר הרווחה חיים כץ תומך בצמצום ההימורים, אבל תומך בעמדת השלטון המקומי שצריך לפצות את הרשויות על ההפסד.

"בעשור האחרון חלה עלייה מתמדת במספר המתמכרים למשחקי קלפים והימורים המטופלים בשירותי הרווחה", אומר השר כץ. "אין ספק כי הנגשת האפשרות להימורים מחמירה את התופעה, ועל החברה הישראלית לשים לעצמה כיעד מרכזי את הטיפול במכורים והורדת מספרם. אני תומך בעמדת השלטון המקומי שעל האוצר לגבות את המהלך בתקציבים לרשויות המקומיות".