מחר ייפתח הרישום למעונות היום

חודשיים לאחר שהרישום לגנים נעצר, הודיעו העמותות המפעילות את מעונות היום כי הרישום למתקנים ייפתח החל ממחר. במסגרת ההסכמות אליהם הגיעו הצדדים בשבוע שעבר, סוכם על העברת תקציב חירום בגובה 60 מיליון שקלים

ארכיון

לאחר שבשבוע שעבר הושגו הסכמות בין משרד האוצר והכלכלה לארגונים החברתיים המפעילים את מעונות היום, יחל מחר (שלישי) הרישום למעונות - בעיכוב של חודשיים. במסגרת ההסכמות אליהם הגיעו הצדדים, סוכם על העברת תקציב חירום בגובה 60 מיליון שקלים, וגובש מתווה לתקצוב נוסף של 50 מיליון שקלים בשנתיים הקרובות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד סוכם כי יוקם צוות משימה מיוחד, בו יהיו חברים נציגי שני המשרדים והארגונים, שמטרתו לדון בשלושת החודשים הקרובים בנושאים המהותיים לקידום מערך מעונות היום לגיל הרך. בין הנושאים שיידונו: מעמד המטפלות, שיפור הבטיחות והתקינה, הגדלת היצע מעונות היום ועוד.

ביום חמישי האחרון נמנעה שביתה של המעונות ברגע האחרון, זאת לאחר שהושגו ההסכמות להעברת התקציב. השביתה בוטלה לאחר שהרשויות המפעילות את מעונות היום, "ויצו", "נעמת", "אמונה", "נשי חירות" ו"נאות מרגלית" הודיעו כי יחלו בעיצומים שיחריפו בהדרגה.

ההחלטה להתחיל בעיצומים, התקבלה לאחר שפגישות עם הנהלת משרד הכלכלה ואנשי האוצר לא הניבו פתרון למשבר החמור במעונות. מובילי המחאה טענו כי המאבק נובע ממחסור חמור במעונות. סיבות נוספות למחאה שהסתיימה היו מחסור בתקנים למטפלות וכן מחסור בתקצוב. הארגונים פנו באחרונה לרה"מ נתניהו ולשר האוצר כחלון להתערב למציאת פתרון למשבר בענף.