הזוכה בחידון התנ"ך: אלקנה פרידמן מישראל

אלקנה פרידמן מישראל גבר על 15 מתמודדים במסגרת חידון התנ"ך העולמי, לאחר שניצח את תהילה מטס, שגם היא מישראל. שר החינוך בנט קרא בטקס להימנע מאמירות נגד ישראל: "יש להפסיק את הוצאת דיבתנו רעה". ראש הממשלה נתניהו הוסיף: "אהבת אדמת ישראל ואהבת התנ"ך אלו היסודות עליהם אנו עומדים"

אלקנה פרידמן בן ה-14 הוא הזוכה בחידון התנ"ך הארצי לנוער יהודי, שנערך היום (חמישי) לרגל יום העצמאות ה-68. פרידמן הגיע למקום הראשון בחידון, שהנחה גיא זו-ארץ, לאחר שניצח את תהילה מטס גם היא מישראל. הטקס התקיים במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, שר החינוך נפתלי בנט, יו"ר הסוכנות מר נתן שרנסקי ומנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה נתניהו בירך את הזוכה ואמר: "הגעתי ממפגש עם חיילים מצטיינים ונשאלתי מה הייתי רוצה שנישא קדימה, עניתי מיד: 'אהבה לארץ ישראל ואהבת התנ"ך'". נתניהו הוסיף כי "אלו היסודות האמיתיים עליהם אנו עומדים ובונים עתיד חדש בארץ עתיקה".

בשלב הגמר השתתפו 16 מתמודדים מ-9 מדינות: נטלי קלדרון ממקסיקו, רבקה הערשוביץ' מאוסטרליה, אליהו כבאסו ממקסיקו, חיים לואין מקנדה, מלאני כפיף מארגנטינה, גדעון פוקס מדרום אפריקה, תהילה מטס מישראל, צוריאל נעמן מישראל, נח נוטיס מארצות הברית, הראל טלקר מישראל, אווה ביבס מצרפת, רחל ווינטראוב מדרום אפריקה, סמי דיין מארצות הברית, אלכסנדר מוס מפנמה ועטרה קלמן מבלרוס.

החידון הועבר בשידור חי בערוץ 1 וגם באתר האינטרנט ועמוד הפייסבוק של משרד החינוך. שר החינוך בנט נשא דברים בטקס והתייחס במרומז לסערת דבריו של סגן הרמטכ"ל יאיר גולן: "אני פונה היום לכולנו - אנחנו אוהבים את המדינה שלנו, אז בואו נפסיק את פסטיבל ההלקאה העצמית. בואו נוציא הכללות נגד עמנו, המתמודד מזה חצי שנה מול גל טרור אכזרי. העם הנפלא שלנו עושה זאת - לא בהתבהמות, אלא באצילות, לא בהתלהמות, אלא מתוך ערבות הדדית נדירה".

בנט הוסיף: "יש להפסיק את הוצאת דיבתנו רעה. בעולם עושים זאת מספיק טוב. עם ישראל גיבור ורוחו איתנה. מגיע צל"ש לאנשים הפשוטים בעם ישראל, שהתמודדו השנה בגבורה מול הטרור ויכלו לו". בנט ציטט את דבריו של הרצל ביטון, נהג האוטובוס שהדף מחבל והדליק אתמול משואה: "אין עוד עם נפלא כזה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש השבוע עם המשתתפים בחידון ואמר להם: "אנחנו נמצאים בארץ התנ"ך, אנחנו נמצאים בעיר ירושלים. כל מה שהתרחש שם התרחש כאן. זו הארץ שלנו, זו המורשת שלנו. הספר שלנו. הסיפור שלנו. האמונה שלנו, התקווה שלנו. כל זה נמצא בתנ"ך".