בית הדין הורה למורים: הפסיקו את העיצומים

בית הדין הארצי לעבודה קבע כי יש להיעתר לבקשת המדינה - והורה על צו מניעה נגד עיצומי ארגון המורים, במסגרתם ביטלו פעולות מחוץ לבית הספר, ובהן גם טיולים. התלמידים מחו על הביטול - ופתחו בשביתה, אלא שבעקבות הוראת בית המשפט, הודיעו על הקפאת השביתה בתיכונים

שביתת התלמידים תיפסק? (Nati Shohat, פלאש 90)

המורים יפסיקו את העיצומים, התלמידים ישובו ללימודים: בית הדין הארצי לעבודה בראשות הנשיא יגאל פליטמן קבע היום (רביעי) כי יש להיעתר לבקשת המדינה לבטל את עיצומי המורים בחטיבות הבינייים ובתיכונים, במסגרתם בוטלו הפעולות מחוץ לבית הספר - והורה על צו מניעה נגד עיצומי ארגון המורים.

 לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"ניתן בזה צו מניעה המורה על ארגון המורים שלא להשבית כלל את הפעילויות החוץ בית ספריות ובכלל זה היציאה לטיולים וביצוע בחינות הבגרות המבוצעות מחוץ לכותלי בית הספר", קבע השופט."על ארגון המורים להורות לכלל עובדי ההוראה הנוקטים בעיצומים מכוח הוראתו זו להימנע מעיצומים", סיכם.

 מחאת ארגון המורים החלה לאחר שלטענתם, דרישותיהם השונות לא ממומשות -ולפיכך, פתחו בעיצומים שבמסגרתם, בוטלו הפעילויות מחוץ לבית הספר - מה שהוביל מיד למחאת תלמידים שהובילה מועצת התלמידים הארצית וגרמה לשביתות.

התלמידים פתחו ב"שביתה נודדת", במסגרתה משביתה המועצה החל מיום ראשון האחרון חמש רשויות שונות בכל יום. במסגרת השביתה הנודדת, שבתו ביומיים האחרונים כבר עשר רשויות שונות ונראה כי המחאה רק בתחילת דרכה.

שביתת התיכוניסטים נפתחה בשבוע שעבר בכל רחבי הארץ, במחאה על העיצומים שנקט יו"ר ארגון המורים רן ארז, הכוללים השבתה של כל הפעילויות מחוץ לכותלי בתי הספר, בהם הטיולים השנתיים ומופעי תרבות. כעת לאור החלטת בית המשפט, ייפסקו עיצומי המורים - ותיפסק גם שביתת התלמידים. "אנו שמחים ונרגשים על כך שלאחר כשבוע של מחאה אינטנסיבית, ניצחנו במאבק", אמר יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית, אליאב בטיטו. 

"מבחינתנו, לאור ההצלחה המרשימה בנושא הפעילויות החוץ בית-ספריות ולאור ההתקדמות המשמעותית בנושא מצוקת מבחני הנהיגה המעשיים - אנו מקפיאים לעת עתה את העיצומים וקוראים לבית הדין לעבודה לפתור עוד השבוע גם את נושא הטסטים", הוסיף. "אין לי ספק שהכרעת בין הדין לעבודה היום היא הוכחה ניצחת לכך שמאבקנו הצליח ולכך שכאשר בני הנוער במדינה מתאחדים למען מאבק משותף - איש לא יכול לעמוד מנגד".