פרסום ראשון: מהשבוע הבא - גל שביתות במעונות היום ברחבי הארץ

הורים לילדים בגיל הרך ואנשי מקצוע העוסקים בחינוך בגילאים אלה קראו לנתניהו לקדם צעדים שיביאו להרחבת חוק חינוך חינם עד לגיל הלידה: "מחקרים מעידים כי מדובר בהשקעה משתלמת ביותר לילדינו". בשלב זה מתוכננת שביתה חלקית ביום שני הבא כאות אזהרה, אך היא עשויה להתרחב

חינוך מלידה - או שביתה: הורים לילדים במעונות יום רבים קוראים לממשלה להרחיב את חוק חינוך חינם מגיל 3 - ולהחיל אותו כבר מגיל הלידה. 

 לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כיום רק 23% מהילדים בגיל הרך זכאים להיכנס למסגרות הציבוריות הקיימות מה שמוביל את הרוב הגדול של ההורים למצוא לילדיהם מסגרות פרטיות, יקרות ובלתי מפוקחות.

במכתב שהועבר אתמול (שני) להורים נודע כי מיום שני הבא, 16 במאי, יחלו הארגונים הגדולים למעונות יום בעיצומים. המעונות ייפתחו בשעה רק בשעה 9:00, ולא בשעה 7:00 בבוקר. בהמשך השבוע הבא מתוכננת החרפה של הצעדים, ותיתכן אף השבתה מלאה של המסגרות.

אילוסטרציה (רויטרס)

מאבק ממושך שטרם צלח

"הקואליציה לחינוך מלידה" מובילה כבר למעלה משנה את המאבק להסדרת האחריות הממשלתית על הפעוטות מגיל לידה. הם דורשים, לדבריהם, "לשים את חינוך הילד במרכז" - ולא את ההיבט הכלכלי שמתמקד במציאת פתרון להוריו כדי שייצאו לעבוד.

הקואליציה הזו המאגדת בתוכה הורים, מטפלות, מנהלות מעון מפקחות ומדריכות חינוכיות. אנשיה פתחו בקמפיין באינטרנט במהלכו נשלחו מאות מכתבים לראש הממשלה בנימין נתניהו, במטרה ליצור את מערך החינוך הציבורי מגיל לידה, בין היתר באמצעות חקיקה בכנסת.

באחד המכתבים ששלחו לנתניהו טענו כי מחקר עדכני קבע כי מדובר בהשקעה משתלמת ביותר. "התפתחותם התקינה של ילדינו ויצירת שוויון הזדמנויות בחברה מתחילה בראש ובראשונה במתן חינוך איכותי ובחיבור הרצף החינוכי תחת קורת-גג אחת", נכתב.