באילו תיכונים לא ילמדו מחר?

לאחר שבשבוע שעבר השביתו את הלימודים בתיכונים ברחבי הארץ במשך יומיים, השבוע נמשכת המחאה של מועצת התלמידים הארצית במתכונת מצומצמת. מחר לא יתקיימו לימודים בכל התיכונים באשדוד, גבעת שמואל, הרצליה, קריית שמונה ועמק יזרעאל

(חדשות 2)

שביתת התיכוניסטים נמשכת במתכונת מוגבלת: מחר תשבית מועצת התלמידים הארצית את הלימודים בכל התיכונים באשדוד, גבעת שמואל, הרצליה, קריית שמונה ועמק יזרעאל. התלמידים מוחים במחאה על השבתת פעילויות התרבות והטיולים מחוץ לכותלי בית הספר וכן במחאה על שביתת בוחני הנהיגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השביתה החלה בשבוע שעבר והושהתה בשל יום הזיכרון לשואה ולגבורה. היום שבתו תלמידי התיכונים ברמת גן, ראש העין, אופקים, יקנעם ודיר אל-אסד. נציגי מועצת התלמידים נפגשו עם יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ יעקב מרגי (ש"ס), שהביע נכונות למצוא פתרון לשביתת בוחני הנהיגה וביטול הטיולים.

לפי נתוני מועצת התלמידים והנוער הארצית, ביום השביתה הראשון בשבוע שעבר נעדרו כ-350 אלף תלמידים מבתי הספר. יו"ר המועצה, אליאב בטיטו, אמר בסיכום היום: "איננו מוכנים לוותר על זכויות התלמידים במדינת ישראל, המאבק ממשיך בכל הכוח".

"לצערנו, עדיין איננו רואים התקדמות משמעותית, אפילו לא באחד מן הנושאים עליהם אנו מוחים", הוסיף. "לא ניתן לכך שפעם אחר פעם יפגעו בזכויות התלמידים - אנחנו לא משחקים משחקים, לא נעמוד בחיבוק ידיים בעוד משרדי הממשלה וועדי העובדים מקיימים עיצומים על גבנו".