ממחר: שביתת התיכוניסטים מתחדשת

מועצת התלמידים הארצית תשבית את הלימודים ברמת גן, אופקים, יקנעם, ראש העין ודיר אל-אסד. בשבוע שעבר הושהתה השביתה בשל יום הזיכרון לשואה ולגבורה

ממחר: שביתת התיכוניסטים מתחדשת (עדי שוב)

אחרי שהושהתה בשל יום הזיכרון לשואה ולגבורה, שביתת התיכוניסטים צפויה להימשך מחר (ראשון) - אך במתכונת מצומצמת יותר: תלמידי בתי הספר התיכונים ברמת גן, ראש העין, אופקים, יקנעם ודיר אל-אסד לא יפקדו את ספסל הלימודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשבוע שעבר השביתה מועצת התלמידים הארצית את הלימודים בתיכונים בכל רחבי הארץ, במחאה על העיצומים שנוקט יו"ר ארגון המורים רן ארז, הכוללים השבתה של כל הפעילויות מחוץ לכותלי בתי הספר, בהם הטיולים השנתיים ומופעי תרבות. בנוסף, מוחים התלמידים על שביתת בוחני הנהיגה המונעת מהם לגשת לטסטים מאז חודש מרס.

החלטת מועצת התלמידים להשהות את השביתה שבה התחילו בשבוע שעבר הגיעה לאחר שנפגשו עם יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ יעקב מרגי (ש"ס). הוא הביע נכונות בפני נציגי התלמידים למצוא פתרון לנושא שביתת בוחני הנהיגה וביטול הטיולים השנתיים. לפי נתוני מועצת התלמידים והנוער הארצית, כ-350 אלף תלמידים נעדרו ביום השביתה מבתי הספר. יו"ר המועצה, אליאב בטיטו, אמר בסיכום היום: "איננו מוכנים לוותר על זכויות התלמידים במדינת ישראל, המאבק ממשיך בכל הכוח".

יו"ר מועצת התלמידים הארצית אליאב בטיטו (זיו אבוטבול)

"לצערנו, עדיין איננו רואים התקדמות משמעותית, אפילו לא באחד מן הנושאים עליהם אנו מוחים", הוסיף. "לא ניתן לכך שפעם אחר פעם יפגעו בזכויות התלמידים - אנחנו לא משחקים משחקים, לא נעמוד בחיבוק ידיים בעוד משרדי הממשלה וועדי העובדים מקיימים עיצומים על גבנו".

מאשימים גם אותו. רן ארז (פלאש 90 - אוליבייר פיטוסי)


גם מיו"ר ארגון המורים לא חסך בטיטו ביקורת והשניים החליפו בימים האחרונים האשמות הדדיות. "כן חסר לי משהו. חסרה לי דוגמא אישית ממי שאמור לייצג את מורי ישראל ולהציג את הצד היפה של המורים אך בוחר להתנהג בצורה שפלה, מבזה ורומסת כנגד תלמידי ישראל", תקף בטיטו. "בניגוד לרן ארז, איני מתכוון לרדת לפסים אישיים עם אנשים שהם בגיל של הוריי - זה אגב החינוך שקיבלתי מאימי המורה".