שביתת התיכונים תושהה עד יום א'

לאחר יומיים של שביתה, החליטו נציגי מועצת התלמידים להשהות את השביתה בבתי הספר התיכונים עד ליום ראשון. הסיבה: לאפשר לטקסי יום הזיכרון לשואה ולגבורה להתקיים כסדרם

אילוסטרציה (פלאש 90)

מועצת התלמידים והנוער הארצית החליטה שלא להשבית את הלימודים מחר (חמישי), זאת בשל טקסי יום הזיכרון לשואה ולגבורה. "על מנת שלא לפגוע באירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה, ומתוך אחריות עצומה לחשיבות יום זה, החלטנו שלא להשבית גם מחר את יום הלימודים", אמר יו"ר מועצת התלמידים והנוער, אליאב בטיטו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החלטת מועצת התלמידים להשהות את השביתה בה התחילו אתמול הגיעה לאחר שנפגשו עם יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ יעקב מרגי (ש"ס). הוא הביע נכונות בפני נציגי התלמידים למצוא פתרון לנושא שביתת בוחני הנהיגה וביטול הטיולים השנתיים.

מועצת התלמידים הארצית המשיכה הבוקר בהשבתת הלימודים בתיכונים בכל רחבי הארץ, במחאה על העיצומים שנוקט יו"ר ארגון המורים רן ארז, הכוללים השבתה של כל הפעילויות מחוץ לכותלי בתי הספר, בהם הטיולים השנתיים ומופעי תרבות. בנוסף, מוחים התלמידים על שביתת בוחני הנהיגה המונעת מהם לגשת לטסטים מאז חודש מרס.

לפי נתוני מועצת התלמידים והנוער הארצית, כ-350 אלף תלמידים נעדרו הבוקר מבתי הספר. יו"ר המועצה, אליאב בטיטו, אמר בסיכום היום: "איננו מוכנים לוותר על זכויות התלמידים במדינת ישראל, המאבק ממשיך בכל הכוח".

"לצערנו, עדיין איננו רואים התקדמות משמעותית, אפילו לא באחד מן הנושאים עליהם אנו מוחים", הוסיף. "לא ניתן לכך שפעם אחר פעם יפגעו בזכויות התלמידים - אנחנו לא משחקים משחקים, לא נעמוד בחיבוק ידיים בעוד משרדי הממשלה וועדי העובדים מקיימים עיצומים על גבנו".