בגלל השביתה? המורים ינהלו מו"מ

למרות שסרב לבקשות להשעות את העיצומים, יו"ר הארגון רן ארז עושה צעד לקראת משרד החינוך ונענה לבקשה לקיים פגישת הידברות בין הצדדים. במקביל במועצת התלמידים הארצית מדווחים כי 90% מתלמידי התיכונים לא הגיעו היום ללימודים ויצביעו אחר הצהרים האם להמשיך את השביתה גם מחר

שביתת התלמידים עשתה את שלה? (Nati Shohat, פלאש 90)

יממה לאחר שדחה את הצעת בית המשפט להשעיית העיצומים ולהידברות משותפת, ייפגש היום (רביעי) אחר הצהרים יו"ר ארגון המורים רן ארז עם נציגי משרד החינוך בנושא עיצומי המורים. במקביל, תיפגש היום מועצת התלמידים הארצית עם נציגי ההסתדרות כדי לנסות ולפתור את משבר הטסטים ובשעה 16:00 תצביע המועצה על המשך השביתה בתיכונים, שנכנסה היום ליומה השני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני יותר מחודש פנה רן ארז למשרד החינוך ואיים לפתוח בעיצומים, במסגרתם לא יתקיימו פעילויות חינוכיות מחוץ לבית הספר. משרד החינוך עתר לבית המשפט בטענה שארז חתום על "שקט תעשייתי" עד אוגוסט 2017 וכי הוא לא אמור לנקוט בעיצומים עד אז, אולם בית המשפט איפשר את עיצומי הארגון המורים.

רואים את סוף המשבר? רן ארז (פלאש 90 - אוליבייר פיטוסי)


ביטול הטיולים השנתיים שהצטרף לשביתת בוחני הנהיגה היה הקש ששבר את גב הגמל עבור התלמידים שפתחו אתמול בשביתה בתיכונים בכל הארץ. בית הדין לעבודה בירושלים דן אמש בבקשה להוצאת צווי מניעה לעיצומים, אך לא הוציא צו מניעה לשביתת התלמידים. ארגון המורים מצידו סירב לסגת מהצעדים בהם פתח ולהשעות את העיצומים כפי שהציע המשרד ולכן נמשכה השביתה גם היום.

"המאבק ממשיך בכל הכוח". בטיטו (זיו אבוטבול)


על פי נתוני מועצת התלמידים והנוער הארצית, כ-350 אלף תלמידים נעדרו היום מבתי הספר כשיותר מ-90% מתלמידי י'-יב' לא הגיעו ללימודים. "איננו מוכנים לוותר על זכויות התלמידים במדינת ישראל, המאבק ממשיך בכל הכוח", הבהיר יו"ר המועצה אליאב בטיטו.

במועצת התלמידים הארצית מעריכים כי אחת הסיבות להיענות השיא מצד התלמידים היא הצלחת השביתה אתמול. "סביר להניח כי גם התלמידים הבודדים שהגיעו אמש לבתי הספר וראו את הכיתות ריקות, הבינו כי המאבק מעלה הילוך ואיננו מתכוונים לחזור בנו מהחלטת השביתה", הוסיף בטיטו. "נתונים אלו מצביעים על שיתוף פעולה הדוק עם ועדי ההורים היישוביים ומורים רבים אשר מוחים כנגד מדיניות יושב ראש הארגון שלהם, מתחת לפני השטח".

כמו כן לא חסך בטיטו ביקורת מרן ארז. "כן חסר לי משהו. חסרה לי דוגמא אישית ממי שאמור לייצג את מורי ישראל ולהציג את הצד היפה של המורים אך בוחר להתנהג בצורה שפלה, מבזה ורומסת כנגד תלמידי ישראל. בניגוד לרן ארז, איני מתכוון לרדת לפסים אישיים עם אנשים שהם בגיל של הוריי - זה אגב החינוך שקיבלתי מאימי המורה".