השביתה בתיכונים תימשך גם היום

בבית הדין לעבודה הוחלט שלא לבלום את שביתת התלמידים - לאחר שארגון המורים סירב לחדול מהעיצומים שהציתו את המחאה. הבגרויות יתקיימו כסדרן. יו"ר מועצת התלמידים הארצית: "לא נותרה בידינו ברירה אלא לקיים יום מחאה נוסף"

תלמידים מוחים בטיול אלטרנטיבי (מועצת התלמידים)

שביתת התיכוניסטים לא תופסק: בית הדין לעבודה בירושלים דן אמש (שלישי) בבקשה להוצאת צווי מניעה לעיצומים, ולא הוציא צו מניעה לשביתה שתימשך גם היום (רביעי). עם זאת, בחינות הבגרות וגם טקסי יום הזיכרון לשואה ולגבורה יתקיימו כסדרם. ארגון המורים סירב לסגת בו מהצעדים בהם פתח - ביטול הטיולים והפעילות מחוץ לכותלי בית הספר - שהובילו לשביתת התלמידים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

יו"ר ארגון המורים רן ארז לא הסכים להשעות את העיצומים גם ללא שבועיים, ולקיים הדברות כפי שהציע המשרד ולכן השביתה תתקיים גם היום. השופטת רונית רוזנפלד קבעה כי המדינה תגיש תגובה עד השעה חמש לתשובה שהגיש ארגון המורים - ולא הגיש צו כנגד צעדי המורים.

מועצת התלמידים הארצית השביתה הבוקר את הלימודים בתיכונים בכל רחבי הארץ במחאה על העיצומים שנוקט יושב ראש ארגון המורים רן ארז הכוללים השבתה של כל הפעילויות מחוץ לכותלי בתי הספר, בהם הטיולים השנתיים ומופעי תרבות. בנוסף, התלמידים מוחים על שביתת בוחני הנהיגה שלא מאפשרת להם לגשת לטסטים כבר קרוב לחודש וחצי.

ראש מועצת התלמידים, אליאב בטיטו (זיו אבוטבול)

על פי נתוני מועצת התלמידים והנוער הארצית, כ-350 אלף תלמידים נעדרו היום מבתי הספר. יו"ר המועצה, אליאב בטיטו, אמר בסיכום היום: "איננו מוכנים לוותר על זכויות התלמידים במדינת ישראל, המאבק ממשיך בכל הכוח".

"לצערנו, עדיין איננו רואים התקדמות משמעותית אפילו לא באחד מן הנושאים עליהם אנו מוחים", הוסיף. "לא נותרה בידינו ברירה אלא להמשיך בשביתת התיכונים ולקיים מחר יום מחאה נוסף. לא ניתן לכך שפעם אחר פעם יפגעו בזכויות התלמידים - אנחנו לא משחקים משחקים, לא נעמוד בחיבוק ידיים בעוד משרדי הממשלה וועדי העובדים מקיימים עיצומים על גבנו".

במועצת התלמידים והנוער הארצית ציינו כי היום התקיימו, בשיתוף החברה להגנת הטבע, טיולים אלטרנטיביים בשלושה מוקדים בצפון, במרכז ובדרום הארץ בהשתתפות עשרות בני נוער. כמו כן, תיאטרון הבימה פתח את שעריו לתלמידים במחיר מוזל של 15 שקלים.  

בכיתות בהן לא התקיימו היום בחינות מתכונת בתיכונים, הנוכחות עמדה על 10%-30%. בכיתות בהן התקיימו בחינות מתכונת, דווח כי הופיעו כמעט כל התלמידים. ועדי ההורים הביעו תמיכה מצידם בצעד שנקטה של מועצת התלמידים: "המחיר שהם משלמים גבוה מדי".

יו"ר ארגון המורים, רן ארז, פנה לפני יותר מחודש למשרד החינוך ואיים לפתוח בעיצומים, במסגרתם לא יתקיימו פעילויות חינוכיות מחוץ לבית הספר. משרד החינוך עתר לבית המשפט בטענה שארז חתום על "שקט תעשייתי" עד אוגוסט 2017 וכי הוא לא אמור לנקוט בעיצומים עד אז. אולם בית המשפט איפשר את עיצומי ארגון המורים, והורה לקיים כרגיל רק את הפעילויות החינוכיות ביום הזיכרון לשואה ולגבורה וביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל.