"המנהל ביקש לבדוק את בתוליי"

תלונות ועדויות רבות מגיעות מפנימייה בצפון לילדים ממשפחות מעוטות יכולת, שבה על פי החשד המנהל מתעלל ומשפיל את התלמידים והצוות. "הוא מאיים לשלוח אותנו למוסד סגור", סיפרה אחת התלמידות. לדבריה המנהל אף אילץ אותה לבצע הליך רפואי שיקבע האם היא בתולה. המנהל מצידו מכחיש

בשבועות האחרונים הגיעו לידי חדשות 2 עדויות של תלמידים מפנימייה מצפון הארץ על התנהגות בעייתית של מנהל המוסד. העדויות מציירות תמונה קשה של קללות, העלבות והתעמרות מצדו של המנהל בצוות המורים ואף בתלמידים ובתלמידות. אחת התלמידות אזרה אומץ והתלוננה על המנהל המתעלל, שבתגובה החל לדבריה לתקוף אותה ביתר שאת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני 4 שנים הוחלף המנהל במוסד המשמש בית לילדים ממשפחות מצוקה, ובעקבות כך השתנתה גם האווירה במקום. "הוא היה נוזף בנו ומדבר אלינו בצורה בוטה וקשה מאוד", מספרת אירנה טרכטנברג, שעד לפני שנתיים עוד למדה בפנימייה, "היה אומר לנו - 'מה זה בית זונות? בית הסוטול? אני אעיף אתכם מפה, אני אשלח אתכם למוסד סגור'".

"אחותי התקשרה אליי בוכה ואמרה לי שהמנהל אמר שאת זונה ושפחת מין" ממשיכה אירנה לספר, "הוא טען שאני שפחת מין של חבר שלי, שהוא שולח אותי לצומת, לזנות, לאסוף כסף ולקנות לו סמים".

"הוא פשוט יכול לבוא ולהגיד דברים משפילים" מספר תלמיד יא' בפנימייה, "אמר לילדה בת 10 שהיא לא ילדה ששווה לו להשקיע בה, דורס אנשים כאילו כלום".

תלמידה נוספת שלמדה בפנימייה היא שירלי סולומון, שהגיעה למקום לאחר שאביה נפטר ואימה התקשתה בגידול שבעת ילדיה. כשהייתה בת 17, כמו רבות מבנות גילה התאהבה באחד הנערים שלמדו במקום ואלו הפכו לבני זוג. משהגיעה הידיעה למנהל הפנימייה נקראה שירלי למשרד האחות, שם התבשרה כי המנהל דורש כי תעבור בדיקה שתקבע אם היא בתולה או לא. "הוא אמר שהוא ביקש מאמא שלי את האישור וזה ממש לא נכון", משחזרת שירלי, "בסוף הסכמתי לעשות את הבדיקה, הייתי ממש קטנה".

אמר לי: "סתמי את הפה שלך, את לא חייבת לה (חדשות 2)

אירנה החליטה לנסח מכתב בשם ילדי הפנימייה ולשלוח אותו לירושלים, לעמותה שמפעילה את הפנימייה. מאז ששלחה את המכתב אירנה מספרת על התנכלויות חוזרות ונשנות מצדו של המנהל: "הוא היה מדבר אליי ב'סתמי את הפה שלך' ו'את לא חייבת להיות פה'".

מעורך דינו של המנהל נמסר בתגובה: "הכתבה נשענת על חצאי אמיתות, סילוף עובדות והוצאת דברים מהקשר מצד חניכים לשעבר שפוטרו ומבקשים לפגוע בשמו הטוב של מנהל הפנימייה. תלונות דומות נבדקו בעבר ע"י ועדה שמינה משרד החינוך והמלצותיה היו לחסל את תופעת המכתבים האנונימיים ונמצא כי עבודתו של המנהל תקינה".

משרד החינוך מסר בתגובה: "נוכח הטענות הקשות והחמורות, המשרד יערוך בדיקה מקיפה ויפעל בהתאם לממצאים".