איום התיכוניסטים: שביתה ליומיים

לאחר ששביתת בוחני הנהיגה לא הסתיימה וגם הטיולים בוטלו, הצהירה מועצת הנוער והתלמידים כי ימשיכו למחות עד שיימצא פתרון. "נשקול להשבית גם ביום רביעי, לא ניתן שירמסו אותנו", הצהירו

אילוסטרציה (פלאש 90)

התיכוניסטים לא מתקפלים - ואף מתכוונים להאריך את השביתה: מועצת התלמידים והנוער הודיעה היום (ראשון) כי השביתה שתוכננה ליום שלישי הקרוב עשויה להימשך גם ביום רביעי. הרקע לשביתת המחאה - ביטול הטיולים ושביתת ה"טסטרים" (בוחני הנהיגה).

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך כינוס מיוחדה הודיע יו"ר המועצה אליאב בטיטו על הארכת השביתה. הוא טען כי התקיימו ניסיונות רבים לפתור את מצוקת מבחני הנהיגה, ואף הופעלו מאמצים לביטול את הנחיית יו"ר ארגון המורים רן ארז, שאסרה על קיום פעילויות מחוץ לכותלי בית הספר.

במועצת התלמידים והנוער הארצית הבהירו כי אם לא ייפתרו הבעיות, המחאה תתחדש בעוצמה לאחר הפסח - ועל כן הכריזו על השביתה. "השביתה היא רק צעד נוסף בנושא אך אינו הצעד האחרון", הדגיש בטיטו.

בהמשך, תקף בטיטו בחריפות את התנהלות שר התחבורה ישראל כ"ץ ואנשי משרדו בנושא הטסטים. "בזמן שאנחנו התרענו פעם אחר פעם, השר העדיף להצטלם ליד עוד מחלף תנועה במקום לטפל במצוקת מבחני הנהיגה המעשיים", אמר יו"ר המועצה. בטיטו אף קרא לאנשי המשרד ולוועד בוחני הנהיגה להיפגש עמו ואמר: "אם הם לא מספיק בוגרים בשביל לשבת ולדון בנושא אחרי חודש וחצי של עיצומים – אולי אנו נהווה את הפסיכולוג שיגשר".

יו"ר מועצת התלמידים אליאב בטיטו (זיו אבוטבול)

"לא ייתכן שירמסו את תלמידי ישראל"

בטיטו גם מתח ביקורת על יו"ר ארגון המורים רן ארז בשל החלטתו בדבר ביטול הטיולים. "את רן ארז לא מעניינים התלמידים, ואני חושב שגם לא המורים. מעניין אותו דבר אחד – להוכיח שהוא שר החינוך בפועל", אמר בטיטו. "לא ייתכן שארגון אשר אמור לדאוג לרווחת עובדיו, ייבחר לרמוס בדרך את תלמידי ישראל כחלק ממשחקי אגו עם גורמים כאלו ואחרים".

"לא נותרה בידינו ברירה. איננו יכולים להישאר אדישים ולעמוד מנגד", סיכם בטיטו. "נראה כי ישנו ציבור של 750 אלף בנות ובני נוער שנשכחים ונשכחות במדינת ישראל; אם על ידי ועדי העובדים השונים ואם על ידי משרדי הממשלה - אם לא יימצא פתרון עד יום שלישי בערב, נרחיב את השביתה גם ליום נוסף. איננו נגד וועדי העובדים ואיננו נגד משרדי הממשלה, אך אנו קוראים לשינוי המדיניות הפגומה בה מתנהלים סכסוכי העבודה במדינה".

"לא מעניינים אותו התלמידים". רן ארז (פלאש 90 - אוליבייר פיטוסי)

"משרד התחבורה וארגון המורים ממשיכים בפגיעה השיטתית בבני הנוער משיקולים לא ענייניים", אמרה חברת הכנסת ד"ר יפעת שאשא ביטון (כולנו), המשמשת כיושב ראש הוועדה לזכויות הילד. "אני מגנה כל פעולה שנועדה למטרות פוליטיות ופוגעת באופן יזום ומובהק בבני הנוער בישראל וקוראת לשר התחבורה למצוא פתרון מיידי להשבת מבחני הנהיגה ולהפסיק להחזיק את בני הנוער ומורי הנהיגה כבני ערובה וליו"ר ארגון המורים להתעשת ולהפסיק את מה שהפך לשיטה שבה כל שנה במועד זה הם מכריזים על שביתה על גבם של הילדים".

ומה יעשו התלמידים השובתים? במועצת התלמידים והנוער הארצית ציינו כי ביום השביתה יתקיימו טיולים אלטרנטיביים בשלושה מוקדים בצפון, במרכז ובדרום - בשיתוף החברה להגנת הטבע.