המנהל ששלח תמונת עירום שב לביה"ס

הורים בבית ספר יסודי בצפון זועמים לאחר שמנהל, שהשעה עצמו לאחר ששלח בטעות למורים תמונות אינטימיות, שב לבית הספר. כעת הם דורשים את התערבות משרד החינוך: "אוי לחברה שמאבדת גבולות אדומים"

המנהל הסורר חזר לתפקיד (רויטרס)

מנהל בית הספר מאזור חיפה, ששלח בטעות תמונות של איבר מינו בקבוצת הוואטסאפ של המורים בבית הספר, חוזר למשרתו לאחר שסיים את ההשעיה העצמית שגזר על עצמו בעקבות הפרשיה - למורת רוחם של המורים וההורים. התלמידים נטשו את הלימודים עם שובו של המנהל, ו-ועד ההורים המקומי שיגר מכתב למשרד החינוך, בו הוא דורש טיפול מיידי בסוגיה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"קיבלנו בהבנה ובהסכמה את מהלך ההשעיה העצמית של המנהל - אקט מחויב המציאות באווירה הבלתי אפשרית שנוצרה", כותבים ההורים, "אך כיום מתרוצצות שמועות על מועד חזרה צפוי של המנהל לעבודה, כאילו לא קרה כלום. זהו אקט שהינו טעות ביסודו, משולל כל מסר חינוכי ומוסרי".

במכתב מגלים ההורים כי בישיבה שנערכה בתחילת השבוע התקבלה פה אחד ההחלטה להתנגד לחזרתו של המנהל. "יש להבין כי על טעויות משלמים, ועל כל אדם לקחת אחריות על מעשיו - בזה צריך להתמקד ועל זה אנו מבקשים לחנך את ילדינו", הם מסבירים, "אוי לחברה שמאבדת את גבולותיה האדומים ומטשטשת את ערכיה בגלל אדם כזה או אחר".

"נעשה הכל כדי שמהלך כזה לא יצלח", מבטיחים ההורים, "קיימים כיווני פעולה שונים ומגוונים". לסיום, דורשים ההורים להיפגש עם מנהלת המחוז במשרד החינוך על מנת לשטוח בפניה כל כלל ההשלכות של שובו של המנהל לתפקידו.

התמונות הופצו בחודש פברואר האחרון, לאחר שהמנהל צילם את איבר מינו, כשלדבריו הוא צילם את הסרטון משום שהיה צריך להעביר את התמונות לרופא האישי שלו לשם בדיקה וזאת בעקבות מצב רפואי בעייתי ממנו הוא סובל. התמונות עברו ממורה למורה ובמהרה הגיעו גם למכשירים הניידים של התלמידים - בני 6-12 בלבד.

ממשרד החינוך נמסר: "עניינו של המנהל הועבר לטיפול משטרת ישראל ולנציבות שירות המדינה. המשרד יפעל בהתאם להנחיות גורמי האכיפה".