סטודנטים: "בחינה ברפואה הודלפה"

מחר תתקיים בחינת ה-GRE – מבדק עולמי המהווה את תנאי הקבלה למסלול הארבע-שנתי בפקולטות לרפואה באוניברסיטאות בר-אילן ותל-אביב. אלא שסטודנטים טוענים כי ככל הנראה, סטודנטים אחרים,שעברו את הבחינה בקפריסין בשבת האחרונה, הדליפו אותה. "לא הוגן כלפי מי שעשה את הבחינה במועדים הקודמים"

אילוסטרציה (רויטרס)

האם בחינת הקבלה ללימודי הרפואה הודלפה? מחר (שני) בשעות הבוקר צפויה להתקיים בחינת ה-GRE העולמית, המהווה תנאי קבלה למסלול הארבע-שנתי בפקולטות לרפואה באוניברסיטאות תל אביב ובר אילן. אלא שסטודנטים בארץ טוענים כי הבחינה הודלפה ככל הנראה בידי סטודנטים אחרים שכבר נבחנו בה בקפריסין בסוף השבוע האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחינת ה-GRE נערכת ברחבי העולם בהפרש של יומיים ממועדה בישראל, ומתקיימת בשלושה מועדים במהלך השנה. הסטודנטים בישראל זועמים בשל העובדה שהנבחנים שייגשו לבחינה מחר, ייהנו מיתרון על פני אלו שכבר ניגשו אליה בעבר.

"מי שייבחן מחר וראה את ההדלפה - הציון שלו יהיה בהכרח יותר גבוה", הסבירה נופר סלמן מהתאחדות הסטודנטים. "יש המון סטודנטים שרוצים להיבחן ופחות מדי תקנים. נוצר מצב שסטודנטים שלא לבזבז זמן ניגשים למבחן בחו"ל. כך נוצר מצב שהמבחן הודלף".

חשוב להדגיש כי האחראים להדלפת הבחינה, הם ככל הנראה סטודנטים שכבר נבחנו בה בקפריסין, ולא אף אחד מגורמי ההשכלה הגבוהה בישראל. "מדובר בחומר של 2,000-3,000 עמודים, הכולל את כל החומר הנלמד לתואר ראשון בביולוגיה", ציינה סלמן. "הבעייתיות במצב שנוצר היא שהסטודנטים שנבחנו על החומר בספטמבר ואוקטובר, ישבו יחד עם הסטודנטים שייבחנו מחר על אותם פרמטרים, על בסיס אותם 130 מקומות בודדים".

מאוניברסיטת תל אביב נמסר בתגובה: "האוניברסיטה תבחן את הנושא ותגיב בהתאם".