בשל העומס: שינויים בבגרויות

תלמידי כתות י"א וי"ב מלינים לא פעם על עומס רב בתקופת הבגרויות וכעת משרד החינוך מטה אוזן קשבת ומפרסם שורת עדכונים ללוח הבחינות שמטרתם להקל על הנבחנים. בין העדכונים: הוספת מועדי בחינה נוספים והימנעות משיבוץ שתי בחינות בשבוע אחד

בשורה לתיכוניסטים (רויטרס)

משרד החינוך פרסם היום (שלישי) עדכונים חדשים שיוכנסו לתכנית ההיבחנות בבתי הספר התיכוניים. מטרתם של השינויים החדשים היא בעיקר הורדת עומס הבחינות של תלמידי י"א-י"ב והוספת מועדי בחינות נוספים לטובת התלמידים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

השינויים שפורסמו התקבלו לאחר סדרה של דיונים מקצועיים בראשות מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, ובעקבות סדרת המפגשים שקיים המשרד עם "צוות י"א", שהוקם בשיתוף מועצת התלמידים והנוער הארצית.

בין העדכונים: פתיחת מועדי חורף י"א במקצועות לשון והיסטוריה לכלל הנבחנים, הזדמנות נוספת חד פעמית לתלמידים להיבחן במועד נוסף בבחינה בהיסטוריה, ומועד נוסף חד פעמי במקצוע מדעי המחשב. כמו כן הוחלט שבכדי להקל על העומס, המשרד יימנע ככל האפשר מלשבץ שתי בחינות חובה במהלך שבוע אחד ויפרסם את לוח הבחינות כבר בתחילת השנה. ובפריסה שנתית מלאה.

"העדכונים בתכנית מאפשרים את המשך הצעד הבא בהטמעת תכנית ההבחנות - למידה משמעותית, במהלך השנים הבאות", מסר משרד החינוך. "לתכנית ההיבחנות חשיבות רבה, בעיקר לנוכח האתגרים הגדולים העומדים בפני מערכת החינוך בעידן הנוכחי של המאה ה- 21".

"הקשבה למנהלים ולמורים היא שהביאה אותנו לקבל את ההחלטות החדשות", הוסיף שר החינוך, נפתלי בנט. "שמענו מהצוותים החינוכיים בשטח על העומסים והחלטנו על עדכונים חדשים שיקלו בצורה משמעותית על התלמידים ויאפשרו יותר גמישות ביכולת התכנון של פעילות בית הספר. אנחנו מאמינים במנהלים ובמורים ונעשה כל שאפשר על מנת לסייע לעבודתם ולהצלחתם".