הוד השרון: הקיצוץ בשכר הסייעות בצהרונים בוטל

בעקבות הפרסום בחדשות 2 Online החליט יו"ר חברת "מוסדות חינוך ותרבות" המפעילה את הצהרונים בעיר להקפיא את ההחלטה להוריד 6.5% משכרן השעתי של הסייעות. "הוחלט על בחינה מחדש של הליך ההתייעלות", נמסר מהחברה. הסייעות שקיבלו את הבשורה הקשה ממש לפני חג הפסח, קיבלו בשורה טובה אחת לפני החג

לכבוד החג: קיצוץ בשכר הסייעות (רויטרס)

בעקבות הפרסום בחדשות 2 Online שכר הסייעות לא יקוצץ: יו"ר חברת "מוסדות חינוך ותרבות" המפעילה את הצהרונים בהוד השרון החליט להקפיא את הקיצוץ שתוכנן בשכר הסייעות. "לאור הנחיית יו"ר החברה, עו"ד משה חתוכה, הוחלט בשלב זה להקפיא את ההליך ולבחון שוב את יישום הליך ההתייעלות הנדרש, נמסר מהחברה.

 לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר היום (שלישי) שלחה חברת מוסדות החינוך לעובדות הצהרונים בהוד השרון הודעת טקסט ובה מופיעה הגזרה הקשה לפיה שכר הברוטו שלהן יקוצץ. על פי החלטה הראשונית של החברה, שכר הסייעות השעתי היה מקוצץ ב-6.5% למשך שלושת החודשים הקרובים. בעקבות הפרסום כאמור - החלטה זו בוטלה.

ירדנה שמועסקת כסייעת באחד הצהרונים בעיר סיפרה כי הקיצוץ שתוכנן הגיע בתקופה הקשה ביותר עבורה ועבור חברותיה, רגע לפני חג הפסח. "הנשים שעובדות בצהרונים הן קשות יום וכל שקל חשוב להן", היא טענה. "הקיצוץ הזה יפגע לנו בשולחן החג וביכולת לתמוך בילדים שלנו".

"שולחן החג שלנו ייפגע" (חדשות 2)

לדבריה של הסייעת היא וחברותיה מועסקות מחדש בכל חודש ספטמבר עם פתיחת שנת הלימודים ומפוטרות בכל חודש יולי עם תום השנה. "אנחנו כמו עובדות קבלן, לא משלמים לנו כלום על שמונת ימי החופש בחג ועוד הרעה בתנאים שלנו זה אסון נוראי", אמרה בכאב.

מי שמעסיקה את הסייעות בצהרונים היא חברת מוסדות החינוך של הוד השרון המפעילה את יום הלימודים הארוך בעיר. עבור חודש עבודה מלא בצהרון מקבלת סייעת משכורת חודשית של מעט מעל 2,700 שקלים. כעת, נראה שלפחות הגזרה לקראת חג הפסח בוטלה והביאה למעט נחת לסייעות.