השי לחג לסייעות בהוד השרון: קיצוץ במשכורת

ימים ספורים לפני חג הפסח קיבלו הסייעות בצהרונים בהוד השרון הודעת טקסט בה מבשרים להן על קיצוץ של 6.5% משכר הברוטו השעתי שלהן. הסייעות שמרוויחות בחודש עבודה כ-2,700 שקלים קיבלו את הגזרה בכאב רב וטוענות: "הקיצוץ יפגע לנו בשולחן החג". מחברת מוסדות החינוך נמסר: "מדובר בקיצוץ זמני שמטרתו למנוע פיטורים"

שבוע וחצי לפני החג - קיצוץ בשכר הסייעות בהוד השרון: עובדות הצהרונים בהוד השרון קיבלו אתמול (שני) הודעת טקסט ובה מופיעה הגזרה הקשה לפיה שכר הברוטו שלהן יקוצץ. על פי החלטת חברת מוסדות החינוך בעיר, במשך שלושת החודשים הקרובים יקוצצו 6.5 אחוזים מהתעריף השעתי שמרוויחות הסייעות - שהן נשים קשות יום מלכתחילה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

רק בשבוע שעבר התבשרו עובדות ועובדי הצהרונים בהוד השרון על קיצוץ בהוצאות הנסיעה שלהם, ואתמול הם קיבלו את ההודעה הקשה. "בהמשך לכנס יול"א שהתקיים אתמול, אנו מבקשות להבהיר כי מדובר בהפחתה של 6.5% מהתעריף ברוטו לשעה ולמשך שלושה חודשים בלבד", נכתב בהודעה שנשלחה לעשרות העובדות. "ההפחתה תתבצע החל מחודש מאי שישולם בחודש יוני".

ירדנה שמועסקת כסייעת באחד הצהרונים בעיר מספרת כי הקיצוץ מגיע בתקופה הקשה ביותר עבורה ועבור חברותיה, רגע לפני חג הפסח. "הנשים שעובדות בצהרונים הן קשות יום וכל שקל חשוב להן", טוענת ירדנה. "הקיצוץ הזה יפגע לנו בשולחן החג וביכולת לתמוך בילדים שלנו".

לדבריה של הסייעת היא וחברותיה מועסקות כל חודש ספטמבר עם פתיחת שנת הלימודים ומפוטרות בכל חודש יולי עם תום השנה. "אנחנו כמו עובדות קבלן, לא משלמים לנו כלום על שמונת ימי החופש בחג ועוד הרעה בתנאים שלנו זה אסון נוראי", היא אומרת בכאב.

מי שמעסיקה את הסייעות בצהרונים היא חברת מוסדות החינוך של הוד השרון המפעילה את יום הלימודים הארוך בעיר. עבור חודש עבודה מלא בצהרון מקבלת סייעת משכורת חודשית של מעט מעל 2,700 שקלים.

תגובת חברת מוסדות החינוך והתרבות בהוד השרון:

כחלק מהליכי התייעלות, החליטה הנהלת החברה על קיצוץ רוחבי שימשך 3 חודשים בלבד ובמסגרתו יקוצץ שכר מנכ״לית החברה ועובדיה ב-6.5% (משכר הברוטו) וזאת על מנת למנוע פטורי עובדים.

בשנתיים האחרונות נוספו לתוכנית היול״א (יום לימודים ארוך) אותה מפעילה החברה 12 סייעות רפואיות ו-17 סייעות לגני טרום-טרום חובה (סייעת שלישית בכל גן) וכן נפתחו גני חינוך מיוחד ושש כיתות מעונות יום- כל זאת ללא העלאת שכר לימוד ובמטרה לצמצם את הנטל על ההורים. לאור הנתונים הללו, הליך ההתייעלות הינו כורח המציאות ונועד על מנת שנוכל להמשיך ולתת שירות מיטבי לתושבי העיר במחירים מהנמוכים באזור, תוך קיום הפעילות שעות ארוכות יותר מידי יום ותשלום שכר גבוה משמעותית מהמשולם בענף זה למטפלות והסייעות המועסקות בחברה.

גם בשלושת חודשי הקיצוץ, שכר המטפלות והסייעות ימשיך להיות הגבוה ביותר מבין ערי השרון. אנו מודים לעובדי החברה המסורים על ההבנה והשותפות.