אחרי חופשת הפסח: תלמידי התיכונים ישבתו

מועצת התלמידים והנוער הארצית הודיעה על צעד מחאה בעקבות ביטולי הטסטים והטיולים השנתיים: "לא נסבול מצב שבו תלמידי ישראל משמשים כבני ערובה ושק החבטות של ארגוני העובדים"

ארכיון (אחרי חופשת הפסח: שביתה בתיכונים)

התלמידים משיבים מלחמה: היום (שני) הודיעה מועצת התלמידים והנוער הארצית על כוונתה להשבית את הלימודים מיד לאחר חופשת הפסח. הרקע לצעד הדרמטי: השבתת הטיולים על ידי ארגון המורים ושביתת בוחני הנהיגה מצד ועד בוחני הנהיגה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

השביתה צפויה לצאת לדרך ב-1.5 בכל בתי הספר העל-יסודיים (כיתות י'-י"ב), במסגרת יום מחאה ארצי. יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית, אליאב בטיטו, נימק את ההחלטה. "לא נסבול מצב שבו תלמידי ישראל משמשים כבני ערובה ושק החבטות של ארגוני העובדים", אמר.

במועצה הדגישו כי הם תומכים באיגודים מקצועיים, אך מסרבים להיות הנפגעים מהמחאה. "המחאה הינה תוצר ישיר של מדיניות כושלת בה נוקטים ארגון המורים וועד בוחני הנהיגה אשר מקיימים את מחאותיהם, חשובות ככל שיהיו, על גבם של תלמידי ישראל - לנוער נמאס לשתוק", הוסיף בטיטו. 

הבוחנים ממשיכים לשבות

בתוך כך, מחאת בוחני הנהיגה תימשך גם מחר ולא יתקיימו מבחני נהיגה בכל הארץ - זה השבוע הרביעי ברציפות. הבוחנים זועמים על המרכז שנועד להפריט את מבחני הנהיגה ולהעסיק את הבוחנים כעובדי קבלן. 

חנן אהרון, יו"ר הוועד הארצי של משרד התחבורה, אמר היום כי "אין צודק יותר ממאבקם של בוחני הנהיגה. הפרטת מבחני הנהיגה היא חוסר אחריות משווע ויהיו לה השלכות הרסניות – מדובר בהעברת האחריות להוצאת רישיונות נהיגה שמשמעותם חיי אדם, לידי חברות פרטיות שמהותן היא עסקית".