"לא יצאנו לטיול כבר שלוש שנים"

לא רק ארגון המורים מכריז על שביתה – גם התלמידים: בחצר בית הספר "דרור" שבשרון הקימו תלמידי כיתות ט' אוהלי קמפינג במחאה על ביטול הטיולים החל מ-1 במאי. בכך, יבוטל להם – פעם נוספת – הטיול השנתי. "זה לא בסדר שזה בא על חשבוננו", אמרה אחת התלמידות. במקביל הכריזה מועצת התלמידים על שביתה בת יום לאחר החג

אוהלי המחאה ב"דרור", הבוקר (עדי שוב)

תלמידי שכבת ט' בבית הספר "דרור" בשרון כבר לא זוכרים איך נראה טיול שנתי רגיל. זה כבר שלוש שנים שבכל פעם מתבטל הטיול שלהם או לפחות מתקצר, מסיבות שונות. הבוקר (שני) הם החליטו למחות על החסך בטיולים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

טיול שתוכנן לחודש מאי הקרוב מבוטל, נכון לעכשיו, לאחר שארגון המורים הכריז על השבתת הטיולים והפעילויות מחוץ לבתי הספר החל מאחד במאי. טיול נוסף שתוכנן השנה בוטל בגלל המצב הביטחוני.

התלמידים קיימו הפגנה, הקימו אוהלי קמפינג בחצר בית הספר, והם מסרבים להיכנס לשיעורים בכיתות. "הקמנו אוהלים, באנו עם בגדי טיולים וחולצות שחורות", סיפרה אחת התלמידות לחדשות 2 Online. "לא נכנסנו לשיעורים. יש לנו קול ואנחנו צריכים להשמיע אותו".

"זה לא הגיוני ולא חינוכי ששלוש שנים לא יצאנו לטיול ושמוותרים על הערך המוסף החינוכי של הטיולים, וגם על הגיבוש ואהבת הארץ", היא הוסיפה. "אנחנו כועסים על ארגון המורים. אנחנו מבינים אותם אבל זה לא בסדר שזה בא על חשבוננו".

לטענתה, התלמידים לא הסתפקו בשביתת האוהלים ואף כתבו מכתב לארגון המורים. "אנחנו מקווים מאוד שההחלטה תשתנה", היא ציינה. "ניתן לזה זמן, ואם דבר לא ישתנה נחדש את המחאה. יש לנו קול ואנחנו יודעים לקחת את העניינים לידיים".

לדברי התלמידים המוחים, בכיתה ז' קוצר הטיול שלהם בגלל גשם, ובכיתה ח' בוטל הטיול בשל שביתה של ארגון המורים.

"לוקחים את העניינים לידיים שלנו" (עדי שוב)

מארגון המורים נמסר בתגובה: "אנו מקווים שהמשא ומתן יצליח להביא לביטול השביתה המתוכננת אחרי הפסח. בית הספר 'דרור' מוזמן להגיש בקשה מנומקת לוועדת החריגים בארגון".

בתוך כך, הודיעה היום מועצת התלמידים והנוער הארצית על כוונתה להשבית את הלימודים מיד לאחר חופשת הפסח. הרקע לצעד הדרמטי: השבתת הטיולים על ידי ארגון המורים והשבתת מבחני הנהיגה מצד ועד בוחני הנהיגה. השביתה צפויה לצאת לדרך ב-1.5 בכל בתי הספר העל-יסודיים (כיתות י'-י"ב), במסגרת יום מחאה ארצי.

יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית, אליאב בטיטו, נימק את ההחלטה: "לא נסבול מצב שבו תלמידי ישראל משמשים כבני ערובה ושק החבטות של ארגוני העובדים". במועצה הדגישו כי הם תומכים באיגודים מקצועיים, אך מסרבים להיות הנפגעים מהמחאה. "המחאה הינה תוצר ישיר של מדיניות כושלת בה נוקטים ארגון המורים וועד בוחני הנהיגה אשר מקיימים את מחאותיהם, חשובות ככל שיהיו, על גבם של תלמידי ישראל - לנוער נמאס לשתוק", הוסיף בטיטו.

גם מחאת בוחני הנהיגה תימשך מחר ולא יתקיימו מבחני נהיגה בכל הארץ - זה השבוע הרביעי ברציפות. הבוחנים זועמים על המרכז שנועד להפריט את מבחני הנהיגה ולהעסיק את הבוחנים כעובדי קבלן. חנן אהרון, יו"ר הוועד הארצי של משרד התחבורה, אמר היום כי "אין צודק יותר ממאבקם של בוחני הנהיגה. הפרטת מבחני הנהיגה היא חוסר אחריות משווע ויהיו לה השלכות הרסניות - מדובר בהעברת האחריות להוצאת רישיונות נהיגה שמשמעותם חיי אדם, לידי חברות פרטיות שמהותן היא עסקית".