בקרוב: שיעורי אנגלית כבר מכיתה א'?

פרסום ראשון: היעד הבא של שר החינוך הוא שינוי לימודי האנגלית על מנת להתאים את החומר הנלמד לשוק הגלובאלי: על פי מקורבי בנט, בקרוב יושם פחות דגש על דקדוק והתלמידים יתרגלו דיבור ושליחת מיילים כבר מגיל צעיר. משרד החינוך בתגובה: "אם וכאשר תתגבש תכנית – נפרסם אותה בצורה מסודרת"

אילוסטרציה (FLASH 90)

אחרי המתמטיקה – תורה של האנגלית: על פי גורמים המקורבים לשר החינוך נפתלי בנט, הרפורמה הגדולה של משרד החינוך בשנה הבאה תהיה ככל הנראה במקצוע האנגלית - כך פורסם הערב (ראשון) לראשונה במהדורה המרכזית. מדובר בשינוי מקיף של שיעורים ותכניות לימודים, במהלכו נשקלת גם האפשרות להתחיל את לימודי האנגלית בשלב מוקדם בהרבה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי המקורבים, שיעורי האנגלית צפויים לכלול פחות דקדוק ו'אנסינים' (קטע קריאה לא מוכר) ויותר אנגלית מדוברת ויישומית, שתכשיר את התלמידים להשתלב בעתיד בשוק הגלובלי. ככל הנראה התלמידים יצטרכו ככל הנראה לתרגל מצגות מול קהל באנגלית, שיחות וגם שליחת מיילים.

כמו כן, נבחנת האפשרות להתחיל את לימודי האנגלית בכיתות הנמוכות ביותר ולא לחכות לכיתה ד' כנהוג כיום. ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי נושא האנגלית נבחן ונידון במשרד החינוך במסגרת שלל התכניות הנבחנות לקראת שנת הלימודים הבאה. "אם וכאשר תתגבש תכנית – נפרסם אותה בצורה מסודרת", הדגישו במשרד.

מקורבי בנט חושפים את היוזמה (פלאש 90)

בחודש אוגוסט האחרון הציג בנט את התכנית הלאומית לחיזוק לימודי המתמטיקה: התכנית, שבה משתתף גם הנשיא לשעבר שמעון פרס ובה שותפות חברות היי-טק ישראליות, עונה לשם "לתת חמש" - ובמרכזה כוונתו של בנט להכפיל את מספר התלמידים שלומדים בחמש יחידות מתמטיקה. התכנית תוקצבה ב-75 מיליון שקלים והחלה כבר השנה בבתי ספר ברחבי הארץ.

בנט הצהיר אז כי מטרתו היא שתוך ארבע שנים מספר התלמידים המתקדמים יעמוד על 18,000. כמו כן יוספו בטווח הקרוב 15 אלף שעות הוראה ותגבור, שיאפשרו למידה בקבוצות קטנות ויחס אישי גבוה יותר. במסגרת התכנית, 500 אנשי היי-טק יגויסו כדי לסייע למורים וללוות את התלמידים, ויוקמו שיתופי פעולה עם חברות כגון אינטל, סאנדיסק, מארוול ומיקרוסופט ישראל. כמו כן יוגדל הבונוס לתלמידי חמש יחידות ל-30 נקודות, ובחלק מהאוניברסיטאות אף יחושב בונוס של 35 נקודות.

במשרד החינוך הוסיפו כי במסגרת התכנית ייפתחו 100 מגמות חדשות ללימודי חמש יחידות בכל הארץ וכל בית ספר יוכל ללמוד חמש יחידות - גם אם מדובר בקבוצה קטנה. עד כה היו דרושים 15 תלמידים על מנת לפתוח מגמה, וכעת יספיקו שישה תלמידים בלבד.