המורים יטרפדו את יוזמת הסופ"ש הארוך?

האם הסתדרות המורים, האחראית על החינוך היסודי, תטרפד את ההצעה לחופש בימי ראשון פעם בחודש? היו"ר יוסי וסרמן טען כי ילדים ייפגעו מהמהלך שכן "יסתובבו ללא השגחה, ברחובות ובקניונים". לעומתו, יו"ר ארגון המורים רן ארז מביע תמיכה מסתייגת: "צריך לטפל בקשי היוזמה"

(פלאש 90)

רק אתמול (רביעי) פורסם כי החלו מגעים של ממש לקידום היוזמה של סוף שבוע ארוך על ידי הוספת יום שבתון נוסף אחד בחודש, וכבר נשמעות התנגדויות ראשונות. היוזמה מעלה מגוון קשיים המגיעים דווקא מתחום החינוך וארגוני המורים טוענים "התכנית לא טובה לילדים".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

את היוזמה מלוות מספר שאלות כמו כמו מה יהיה על השעות שיפסידו התלמידים? מה יעשו התלמידים באותו יום חופש והאם המורים שיוצאים פעם בשבוע ליום לימודים, יעדרו פעמיים משבוע מהלימודים?

"אם הממשלה רוצה לתת לציבור הרחב יום פנוי אחד בחודש אנחנו בעד, אבל צריך לפתור את כל הבעיות שיתעוררו מכך", אומר יו"ר ארגון המורים רן ארז. "אנחנו חושבים שזה רעיון גרוע", מסביר יו"ר הסתדרות המורים יוסי וסרמן. "הילדים יסתובבו ברחובות, בקניונים, ללא השגחה. התכנית הזו לא טובה לילדים לא טובה למחנכים".

על פי המתווה המסתמן שפורסם אתמול, לעובדים יינתנו 12 ימי חופשה נוספים בשנה, והם בתמורה יעבדו עוד 15-20 דקות בכל יום. זה יעזור להקל על שבוע העבודה בארץ שנחשב לעמוס וארוך יותר בהשוואה לעולם, וגם יתאים את ישראל לסופי השבוע הארוכים בעולם. המגעים בעניין עם ההסתדרות והתעשיינים כבר החלו, אחרי שנים של התנגדות מצדם.