קרב בחינוך החרדי: בנט נגד סגנו

בשבועות האחרונים פועל סגן שר החינוך מאיר פרוש לניסוח הצעת חוק שתבטל את המחוז החרדי המפקח כיום על החינוך במגזר ותכונן במקומו מועצת חכמים. ההצעה עוררה סערה במערכת הפוליטית והעלתה גם את חמתו של שר החינוך בנט שהבהיר כי לא יקום ולא יהיה

קרב על החינוך החרדי. סגן השר פרוש והשר ב

סערה פוליטית התעוררה היום (שלישי) בין שר החינוך נפתלי בנט לסגנו, ח"כ מאיר פרוש סביב נושא החינוך החרדי. הסיבה? רצונו של סגן השר להקים מועצת חכמים לחינוך החרדי, במקום המחוז החרדי הקיים כיום ומפקח על החינוך במגזר החרדי. "לא יהיה כל שינוי במעמדו של המחוז החרדי", הבהיר השר בנט.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

סגן השר פרוש עמל בשבועות האחרונים על ניסוח הצעת חוק להקמת מועצה לחינוך חרדי, במקומו של המחוז החרדי במשרד החינוך אותו הקים שר החינוך לשעבר שי פירון. מטרתה של המועצה החדשה אות המנסה לקדם פרוש היא להיות גוף על ובו חברים מכל קצוות המגזר החרדי, כך למשל מועצות גדולי התורה ורשתות החינוך החרדי.

"פרוש מנסה להחזיר את התלמידים שנים אחורה, לבודד ולבדל אותם משאר מידי ישראל", מסרו גורמים במשרד החינוך בתגובה להצעת החוק. "המהלך ישים סוף לשילובם של החרדים בחברה".

"סגן שר החינוך מאיר פרוש, האיש שבפרשת עמנואל הקים מאהל למען הגזענים, ממשיך בדרכו הקלוקלת להחריב את החינוך החרדי בניגוד לעמדת כל גורמי המקצוע ונגד הציבור החרדי", מסר בתגובה עו"ד יואב ללום מעמותת נוער כהלכה. "חבל שרק אינטרס צר של מנהלי מוסדות מושחתים מעניין אותו".