מחאת ההורים לילדים חולי סרטן מגיעה לכנסת: "המדינה יורקת בפרצוף"

בעקבות הפרסום בחדשות 2 על הקשיים שחווים הורים לילדים חולי סרטן, התכנסה ועדת העבודה והרווחה של הכנסת לדיון בנושא הקצבאות לילדים שאינן מספיקות. עיקר התלונות מופנות אל עבר המוסד לביטוח לאומי וקופות החולים: "נותנים רישיון לגנבים"

דיון סוער נערך היום (שני) בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת בנוגע לזכויות קבע לילדים חולי סרטן. את הדיון יזם חבר הכנסת איציק שמולי (המחנה הציוני) בעקבות חשיפת חדשות 2 שהראתה את ההתמודדות היומיומית שעוברים ההורים מול חברות הביטוח וקופות החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת המאבק, דורשים ההורים לילדים הכרה ב-188% נכות, בניגוד ל-100% הניתנים היום - נתון שכמעט ויכפיל את סכום הקצבה שמקבלים הילדים מהביטוח הלאומי. הדוברים בדיון, הורים לילדים חולי סרטן בעצמם, שטחו בפני חברי הוועדה את הקשיים שלהם. "לא הגעתי לעבודה כבר 4 חודשים", סיפר אבידן, אב לילד חולה. "סבלנותו של המעסיק שלי עומדת להיגמר. אנחנו קורסים. רוצים לעשות לנו כמו שעשו לניצולי השואה? לא נוותר".

יוזם הדיון, חבר הכנסת איציק שמולי ציין שכ-450 ילדים מאובחנים מדי שנה כחולי סרטן והבקשה של הוריהם ממדינת ישראל היא פשוטה - להמשיך ולקיים את המשפחות שלהם גם בתקופה הקשה. "במדינת ישראל שמים רגל להורים", אמר שמולי. "המדינה יורקת בפרצופם".

ממלאת מקום יו"ר הוועדה, חברת הכנסת שולי מועלם, סיכמה את הדיון: "על כל המערכות להתגייס מיד למציאת פתרונות לכל משפחה. על המדינה לאפשר לילדים ולהוריהם חיים מלאים, להכיר בהורים כמטפלים לכל דבר ועניין, לאפשר לכל ילד חולה סרטן 188% קצבת נכות, החזרי הוצאות טיפולים והתגייסות לסיוע בבחינות".