בת 12 שברה את רגלה - הכניסה לכיתה נמנעה

תלמידת כיתה ז' מצרעה שברה את הרגל במהלך טיול משפחתי אך ביקשה לשוב מהר ככל האפשר לבית הספר, אלא שעד מהרה התברר לה שאין שום דרך שבה תוכל להגיע לכיתה. בבית הספר הסבירו לה כי תאלץ להיעדר במשך חודש וחצי. רק לאחר פניית חדשות 2 Online הצליחו למצוא לה פתרון

אילוסטרציה (פלאש 90)

בר יוניוב, תלמידת כיתה ז', שברה את רגלה לפני כשבועיים במהלך טיול משפחתי. לרוע מזלה נאסר עליה לדרוך על כף רגלה עד להסרת הגבס, אך האתגר האמיתי הגיע כשביקשה לשוב ללימודיה בבית הספר האזורי בקיבוץ צרעה. הדיווח הראשוני הגיע באמצעות המייל האדום של חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כיתתה של בר ממוקמת בקומה גבוהה בבית הספר, ואליה מובילים מספר גרמי מדרגות שעליהם היא אינה יכולה לטפס במצבה הנוכחי. כשפנתה אמה של בר, נועה, לבית הספר, נאמר לה כי עליה לספק מספר טפסים ומסמכים, ולאחר מכן ניתן יהיה לספק לה הסעה על שביל גישה שיוביל אותה עד הכיתה, במפלס העליון של בית הספר.

עם זאת, רק לאחר הגשת כל הטפסים, כשבוע וחצי לאחר הפציעה, התברר כי הפתרון שהוצע על ידי בית הספר כלל אינו ישים, וכי אין כל גישה לכלי רכב בשביל המדובר. בשלב הזה נאמר לנועה כי אין כל פתרון. המשמעות המעשית היא כי בר תוכל לשוב ללימודיה רק לאחר חופשת הפסח - כחודש וחצי לאחר הפציעה.

המכתב של בר

יש אולי ילדים בגילה של בר שהיו שמחים על ההזדמנות לבלות זמן כה רב מחוץ לבית הספר, אבל היא דווקא מתוסכלת מהמרחק מהחברים ומהמסגרת. מלבד פנייתה של אמה למועצה האזורית מטה יהודה שבה נמצא בית הספר, גם בר צירפה פנייה משלה.

"אני מפספסת את פורים עם חברים שלי ואת כל הפעילויות", כתבה במכתבה. "אני מפספסת לימודים ומבחנים ומתגעגעת לבית הספר, אשמח אם תטפלו בזה".

לאחר שפנינו למועצה האזורית לבקשת תגובה, נמסר למשפחה כי יוקצה לבר רכב שטח מיוחד שיוכל לקחת אותה משער הכניסה לבית הספר ועד הכניסה לכיתה וכך תוכל להשתתף בשיעורים כסדרם.

מהמנהל לחינוך התיישבותי במשרד החינוך נמסר בתגובה: "מבדיקה עולה שהנושא הוסדר, ורכב מיוחד יסיע את התלמידה היישר לכיתתה. בנוסף, בית הספר ערך התאמות במערכת הלימודים של התלמידה, לרבות שיבוץ הכיתות, כדי להקל עליה את הנגישות. זאת ועוד: בית הספר נערך לביצוע הנגשה כללית שתיערך בחופשת הקיץ".

מהמועצה האזורית מטה יהודה נמסר בתגובה: "לאור התערבותה של מועצה אזורית מטה יהודה נמצא פתרון לבעיית הנגישות של בר. החל ממחר (שני) ימתין לתלמידה מדי בוקר וצהריים רכב 4X4 שיסיע אותה למפלס העליון של בית הספר בשעות הבוקר ובחזרה לכניסה בשעות הצהריים. אנו מאחלים לבר החלמה מהירה".