חצי שנת מאסר למשכיר חדרי אירוח לבני נוער

פרסום ראשון: הצעת חוק חדשה של ח"כ יפעת שאשא ביטון מבקשת לשים סוף לתופעה שפורסמה בחדשות 2, במסגרתה בני נוער מקיימים מסיבות רוויות אלכוהול בבתי הארחה וצימרים. על פי ההצעה, מי שישכיר לבני נוער את המקום שבבעלותו ללא נוכחות מבוגר - יישלח לעונש מאסר. "זו תופעה מסוכנת שחייבים להוקיע", אמרה שאשא-ביטון

הסוף למסיבות הנוער הפרועות? הצעת חוק שתוגש השבוע בכנסת קוראת להטיל אחריות פלילית ועונש של חצי שנת מאסר על אדם אשר ישכיר יחידת אירוח לבני נוער, מבלי שיהיה אדם בוגר נוכח במקום - כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מטרת הצעת החוק היא למגר את התופעה של שימוש בני נוער ביחידות אירוח כדוגמת וילות וצימרים לטובת מסיבות פרועות המאופיינות פעמים רבות בשימוש באלכוהול, סמים, ובביצוע של מעשיים מיניים פסולים. עוד נכתב בהצעה כי האחריות הפלילית תחול גם על אדם אשר ישכור יחידת אירוח על-מנת להעמידו לרשות קטינים, מבלי שיהיה נוכח בה בכל עת.

בני הנוער מעדיפים לשכור יחידות אירוח המספקות להם תנאים נוחים לקיום המסיבות, זאת משום שבשטחים ציבוריים, עשויים להגיע שוטרים ולשפוך את המשקאות האלכוהוליים ובמועדונים לעתים מונעים מכירה של משקאות לקטינים מחשש לאבד את רישיון העסק שלהם. בנוסף לתנאים אלו, וילות מרובות חדרים מאפשרות פרטיות לקיום יחסי מין ומהוות כר פורה לעבירות מין וניצול של קטינות.

"מסיבות הנוער הפרועות - תופעה מסוכנת שיש להוקיעה"

הוועדה לזכויות הילד, בראשות ח"כ ד"ר יפעת שאשא-ביטון (כולנו), החליטה לטפל בתופעה לאחר שנחשפה אליה בכתבתה של יעל אודם ששודרה במהדורה המרכזית לפני כחודשיים. שר החינוך נפתלי בנט הביע תמיכתו בניסיונות למיגור תופעה ואף כתב ליו"ר הוועדה כי המקרים המתוארים הם מדאיגים וכי השירות הפסיכולוגי הייעוצי של משרד החינוך (שפ"י) יפעל כדי להעלות את הסוגיה בבתי הספר ובשיתוף עם ההורים, מועצת התלמידים והצוות החינוכי.

כדי לסייע לבעלים של חדרי האירוח, נכתב בתיקון לחוק כי יהיה עליהם לבדוק את תעודת זהות של מזמין הווילה כדי לוודא שאכן המשכירים הינם בגירים. "תופעת מסיבות הנוער בוילות ברחבי הארץ, ללא השגחת מבוגר, שמזמינות לעיתים מצבים מסכנים של שימוש בסמים ובאלכוהול ואף מזמינות יחסי מין לא מבוקרים הינה תופעה מסוכנת שצריך להוקיעה מהיסוד" אומרת ח"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון, "על ההורים לדעת כי האחריות מוטלת גם על כתפיהם כמו גם על המשכיר. זוהי ראשיתה של תופעה שיש לעצור".