תלמידות טענו: "המורים גילו התשובות במיצ"ב"

תלמידות בית הספר מרמת השרון התלוננו בפני הוריהן כי הן זכו לייחס מעליב מצוות ההוראה במהלך מבחני המיצ"ב. לדבריהן המורים הכניסו אותן לכיתות שונות בהן לומדים תלמידים שזוכים להקלות ללא שום סיבה ובחלק מהמקרים אף גילו להן את התשובות. "ביתי איבדה את האמון במערכת החינוך", טענה אחת האמהות

התלמידות טענו: המורים גילו התשובות (יונתן סינדל / פלאש 90)

שתי בנות 10 בשכבה ה' של בית ספר הדר ברמת השרון, לא הולכות כבר יומיים לבית הספר לאחר אירוע חריג שאירע במסגרת מבחני המיצ"ב ביום שלישי. הבנות טענו כי זכו ליחס מעליב מהמורים בבית הספר, זאת בזמן שגילו להן ולכמה תלמידים נוספים את התשובות לבחינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבנות סיפרו כי בטרם המבחן העבירו אותן לכיתה של תלמידים עם לקויות למידה הזכאים להקראה וניגשו אליהן מספר פעמים כדי לעזור עם השאלות, עד כדי להגיד להן את התשובות. ההורים טוענים שלאף אחת מהבנות אין צורך בהקלות. הבנות שלא ביקשו את העזרה המיוחדת נעלבו מהיחס המשפיל.

"יש כאן משהו בעייתי ורקוב מהשורש", אמרה אחת האמהות על המקרה החריג. "אני אשת חינוך בתיכון במשך שנים רבות, ולא חשבתי שזה יכול לקרות, לכן אני גם מופתעת. אני חייבת להודות שאם היו מתקשרים לאחר מכן ומתנצלים, אולי הייתי שוכחת מזה, אבל קרה בדיוק להיפך התקשרה מורה ואמרה לי שלילדה שלי יש ציונים מאוד נמוכים באנגלית, שזה גם לא קשור וגם לא נכון, היא קיבלה 90 במבחן האחרון".

"הבת שלי נפגעה עד עמקי נשמתה", כתבה אם אחרת במכתב לבית הספר, לאחר שבתה חזרה נסערת באותו היום. "היא איבדה את האמון בערכי החינוך, ואני לא מוכנה לשלוח אותה לבית ספר שחושב שהתנהגות כזו היא תקנית".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "הטענות הועברו לגורמי הפיקוח לשם עריכת תחקיר והסקת מסקנות".

לפניות לכתב: Azria@ch2news.co.il