ארגון למען בעלי מוגבלויות בבקשה לא שגרתית מיו"ר הכנסת

נדב הלפרין והודיה לוינשטיין עומדים להתחתן בחודשים הקרובים. השניים שהכירו במסגרת הפעולות של ארגון "עלי שיח" שפועל למען שילוב בעלי מוגבלויות בחברה מבקשים להתחתן במקום לא שגרתי - משכן הכנסת "קיום החתונה יסייע רבות להעצמת הסובלנות" נכתב בבקשה. בכנסת שמעו על הבקשה המרגשת - והסכימו לציין את האירוע במשכן

נדב הלפרין והודיה לוינשטיין רוצים להתחתן

ארגון "עלי שיח" הפועל למען קידומם של בעלי צרכים מיוחדים הגיש ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בקשה מיוחדת: לאפשר לזוג שהכיר דרך הארגון להתחתן במשכן. "אני פונה אליך מתוך תחושת שליחות והבנה שיש לנו אפשרות להשפיע לטובה על החברה", כתב חיים פרקל מייסד הארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החתן והכלה הנרגשים הם נדב הלפרין שעובד במשכן הכנסת ובחירת לבו הודיה לוינשטיין, שניהם בעלי צרכים מיוחדים. "בכל פעם שאנחנו משיאים זוג יש התרגשות מיוחדת", כתב פרקל לאדלשטיין. "ההתרגשות גדולה עוד יותר כשמדובר בנדב שהפך לסמל בעקבות עבודתו במשכן".

במכתב הבקשה נימק פרקל את הסיבות השונות בגינן הוא מבקש את האישור החריג, אחת מהסיבות הללו נטועה בתפיסת בעלי המוגבלויות בקרב הציבור. "50% מהציבור סבורים שבעלי פיגור הם סכנה לציבור - קיום החתונה יסייע רבות להעצמת הסובלנות", כתב.

"עזור לנו להפוך אותם לקונצנזוס" (ערוץ הכנסת)

החתונה של השניים צפויה להתקיים בעוד מספר חודשים, אך בארגון מקווים שאדלשטיין ישיב תשובה חיובית כבר בקרוב. "הסכמתך תהיה חותמת ממלכתית לשאיפתם של רבים כל כך להשתלב בחברה", כתב מייסד "עלי שיח". "ישראל צריכה להיות בחוד החנית של קבלת השונה".

בכנסת שמעו על הבקשה המרגשת, ונעתרו למחצה: החתונה המיוחדת אמנם לא תתקיים במשכן, אך כן ייערך אירוע לציון המאורע המרגש. מהארגון ומהלפרין נמסר כי הם "מבקשים להודות לכנסת ולעומד בראשה על שנאותו לציין את חתונתו של נדב באמצעות אירוע מיוחד שייתקיים בבית הכנסת של המשכן".