מחר: הלימודים בבתי הספר העל-יסודיים יחלו ב-10:00

ארגון המורים הודיע כי הלימודים בחטיבות הביניים ובתיכונים יחלו באיחור של שעתיים - זאת במחאה על כך שמגוון נושאים ובעיות אינם זוכים לפתרון מזה חודשים ארוכים. "שבענו מדיבורים חסרי תכלית של משרד החינוך", אומר יו"ר ארגון המורים רן ארז

מחר: שביתה בת שעתיים בעל-יסודיים (חדשות 2)

שביתת אזהרה מחר בכיתות ז' עד י"ב, הלימודים יחלו ב-10:00: ארגון המורים הודיע כי הלימודים בחטיבות הביניים ובתיכונים יחלו מחר (רביעי) באיחור של שעתיים - זאת במחאה על בעיות הקיימות כתוצאה מאי כיבוד הסכמי שכר, תנאי העבודה והרפורמה בבחינות הבגרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת ארגון המורים, עד היום לא משולמות תוספות שכר למורי השל"ח ולמורים בתפקידי הדרכה, קיימת אי בהירות בכל האמור לרפורמות שונות של משרד החינוך וסירובו של משרד הכלכלה להוציא צווי הרחבה למורים המלמדים בבתי הספר שבפיקוח המשרד.

"זו תקופה ארוכה, קרוב לשנתיים, שאנחנו מקיימים דיונים עם משרד החינוך במטרה לפתור את הבעיות הללו שקיימות בחינוך העל יסודי", אומר יו"ר ארגון המורים, רן ארז.

"לפני כעשרה ימים פנינו שוב לשר החינוך שביקש מספר ימים לבדוק את הצעותינו לפתרון הבעיות. לצערנו הרב, באותה פגישה מנכ"לית המשרד מיכל כהן ניסתה להסביר ולהצדיק את המצב ולא להתמודד עם פתרון הבעיות. לכן נפתח בשביתת אזהרה מתוך כוונה שמשרד החינוך יבינו ששבענו מדיבורים ללא תכלית", הבהיר.

וההודעה על השביתה כבר גורמת לבלבול במועצות האזוריות: ״הייתי מצפה מארגון המורים לנהוג באחריות כלפי התלמידים״, אומר הערב (שלישי) שי חג'ג', ראש מועצת מרחבים, בתגובה להשבתה עליה הכריז יו"ר ארגון המורים.

״ודאי שאנחנו תומכים בדרישות המורים ומצפים שיעניקו למחנכים של ילדינו את התנאים הטובים ביותר, אך אני מצפה מארגון המורים לנהוג באחריות ולהודיע למנהלי בתיה״ס ולמנהלי מחלקות החינוך קודם, על מנת שנוכל להיערך להשבתה שכזאת", אמר.

לדבריו, "הודעה שיוצאת לתקשורת בשעה שבע בערב, מבלי שההנהלות מודעות לזה בכלל - בעייתית. במועצה אזורית יש לשנות את כל מערך ההיסעים ולעדכן את התלמידים בכל היישובים.״‎

בהכנת הידיעה השתתף תמיר סטיינמן