שוב: דלפה בחינת בגרות במגזר הערבי

שאלון של בחינה בספרות דלף, והוביל לביטול הבחינה כשעה לפני המועד. הבחינות למגזר היהודי והדרוזי מתקיימות כרגיל, ובמשרד החינוך פנו למשטרה על מנת לחקור את ההדלפה ולהעמיד לדין את האשמים

אילוסטרציה (יונתן סינדל / פלאש 90)

מבוכה נוספת במשרד החינוך: רק לאחרונה פרסם המשרד נוהל חדש שאמור למנוע דליפות של בחינות בגרות, אך היום (חמישי) התרחשה שוב הדלפה - שהובילה לביטול השאלון זמן קצר לפני הבחינה. משרד החינוך הגיש תלונה למשטרה, על מנת שתחקור כיצד דלפה שוב הבחינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הודעת משרד החינוך, מדובר בשאלון ספרות א' במקצוע ערבית למגזר הערבי - שאלון מספר 20102. "המשרד ביטל שאלון זה, ונערך לשיגור של שאלון חלופי באמצעות רשת האינטרנט הפנימית של מטה הבחינות. השאלון אשר הודלף היה מיועד לשעה 17:30", הדגישו במשרד.

מדובר בהדלפה נקודתית של שאלון אחד, שאינה פוגעת בבחינה כולה: הבחינות על יתר השאלונים בספרות, למגזר היהודי והדרוזי, ממשיכות להתקיים כסדרן.

דרשה לפתוח בחיקרה. מנכ"לית המשרד כהן (משרד החינוך)

"במשרד רואים בחומרה רבה את הפגיעה הבוטה והחוזרת בערך העליון של שמירה על טוהר הבחינות. במשרד שבים ומבהירים כי לא תהיה כל פשרה וסבלנות כלפי פגיעה בעקרון עליון וחשוב זה", נמסר מהמשרד. מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן הנחתה את מנהל אגף הבחינות ד"ר משה דקלו להגיש תלונה מיידית למשטרת ישראל – כדי למצות את הדין עם האחראים על מעשה פסול ונפשע זה.

לפני כשבועיים הודיע משרד החינוך על שינוי נהלי האבטחה סביב טפסי הבחינות, שינוי הכולל את ביטול הפצת הבחינות דרך הדואר ומעבר למסירת הטפסים באמצעות שליחים. כמו כן הודיעו במשרד כי במספר בתי ספר ייבחן פיילוט של אחסון השאלונים בכספת.