מרצה בטכניון כתב שיר לבנט: "גזען, תתפטר"

מאז החלה כהונתו של נפתלי בנט כשר החינוך, היו מי שקראו לו להתפטר מתפקידו - אלא שבמקרה של פרופסור חיים רחמן מהטכניון בחיפה, בקשתו מן השר לעזוב את משרדו התקבלה בצורת שיר בחרוזים: "השאר התפקיד הערכי לראוי יותר, לפיכך הוי שר חינוך התפטר"

"השאר את התפקיד לאחר - ותתפטר" (פלאש 90)

"השאר התפקיד הערכי לראוי יותר, לפיכך הוי שר חינוך התפטר": במילים האלה פנה היום (ראשון) הפרופ' חיים רחמן מהטכניון לשר החינוך נפתלי בנט, וביקש ממנו להתפטר מתפקידו. הפרופסור החליט לנסח שיר בחרוזים לשר במסגרתו דרש ממנו לעזוב את תפקידו, עקב מה שכינה "התנהלותו הכוחנית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במכתב שהפנה לשר כתב לו באופן ישיר "הנדון: בקשה ממך להתפטר" - ואז פנה אליו בשיר, בו רמז על גזענות לכאורה בה נוקט השר במסגרת תפקידו. עוד מחה על התנהלותו ה"רודנית" לכאורה ואף השווה את השר בנט לרודן האיטלקי בניטו מוסוליני.

"כְּבוֹדוֹ דּוֹהֵר כְּפִיל לִכְבּוֹשׁ חוֹתֵר
הֲסָבוּר שֶׁלַחֲסוֹם הַנָּאוֹר הַדָּת פּוֹתֵר?
מְעוֹדֵד הָגִּזְעָן עֵקֶב קוֹץ בַּיַּשְׁבָן
דִּבּוּרוֹ הָאֶחָד אֶת הַשֵּׁנִי סוֹתֵר
אִישׁ שֶׁרָגִיל לִכְפּוֹת אֵינוֹ מוֹרֶה
אוּלַי רוֹדָן, מְפַקֵּד צָבָא, שׁוֹטֵר?
יַהֲדוּת הִיא אַהֲבַת הָאָדָם וְהַגֵּר
הָאֵל שֶׁבַּלֵּב אֵינוֹ זָקוּק לְנוֹטֵר
נְטוֹשׁ דֶּרֶךְ הַבֶּנִיטוֹ מֵאֶרֶץ הַמַּגָּף
הַשְׁאֵר הַתַּפְקִיד הָעֶרְכִּי לַרָאוּי יוֹתֵר
לַהֲפוֹךְ זֶה טוֹב אַךְ לְגָרוּעַ יוֹתֵר?
לְפִיכָךְ הוֹי שַׂר חִנּוּךְ הִתְפַּטֵר
"


לאחר כתיבת השיר, ביקש הפרופסור להפיצו בקרב חברי הסגל האקדמי בישראל. מהטכניון נמסר בתגובה לדברים כי הם "נכתבו על דעתו של פרופ' רחמן בלבד ואינם משקפים את עמדת הטכניון בנושא".

המרצים לשרה שקד: "חלאה ניאו-נאצית"

רק לפני כשבועיים התחוללה סערה כאשר שני מרצים באוניברסיטה העברית תקפו שרה אחרת מטעם הבית היהודי - שרת המשפטים איילת שקד - אותה כינו "חלאה ניאו נאצית" - מה שהוביל את השרה להגיש נגדם תלונה במשטרה.

פרופ' עמירם גולדבלום, מרצה לכימיה תרופתית בבית הספר לרוקחות של האוניברסיטה העברית, פרסם סטטוס בו תקף בחריפות את שקד - וזאת בתגובה לחוק העמותות שאושר בממשלה. לסטטוס צורפה תמונה של שקד כשדם נוטף מידיה וגופה עשוי בין היתר מגופות של אזרחים אפריקנים.

הפוסט המתריס נגד השרה שקד (מתוך פייסבוק)

פרופ' גולדבלום האשים את שקד בכך שהקמפיין שלה בבחירות המקדימות לבית היהודי מומן בחלקו על ידי איש העסקים הבלגי היהודי סרג' מולר - "שמכר נשק לרוצחים בסיירה לאון ולקרטל הסמים בקולומביה". גולדבלום הוסיף: "מולר הוא איש מתועב שמוכר נשק לכמה מהרוצחים הגרועים בעולם, אבל איילת שקד זקוקה לכספו. היא דורשת שקיפות ואני מספק את דרישתה".

את הסטטוס הזה שיתף ד"ר עופר כסיף, מרצה במחלקה למדעי המדינה באוניברסיטה העברית. "החלאה הניאו נאצית הזו לא רק אחראית שותפה לפשיזציה של ישראל", כתב, "אלא גם שותפה עקיפה לרצח עם באפריקה ולפשעים נגד האנושות. כבר כלו המילים במילון באמצעותן ניתן להגדיר את הטינופת הזו".