השר בנט יחזיר את הבגרויות לכיתה י'?

פרסום ראשון: שר החינוך שוקל לבטל את הרפורמה של קודמו שי פירון ולהשיב את בחינות הבגרות לכיתה י'. הסיבה: טענות מצד תלמידים ומנהלי בתי ספר על עומס בכיתות י"א ו-י"ב. באגף הפדגוגי במשרד החינוך מתנגדים: "צריך לתת זמן לרפורמה בכדי להטמיע אותה"

הבחינות יחזרו לכיתה י'? (רויטרס ופלאש 90)

האם זהו סופה של רפורמת הבגרויות שהוביל שר החינוך לשעבר שי פירון? מקורבים לשר נפתלי בנט טוענים כי הוא שוקל להשיב חלק מבחינות הבגרות לכיתה י', זאת לאחר שקודמו בתפקיד החליט דווקא לדחות אותן לכיתות י"א ו-י"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך שנות כהונתו, הכריז שר החינוך לשעבר שי פירון, על מספר רפורמות, בהן בבחינות הבגרות להן נדרשים תלמידי בתי הספר התיכוניים. בין השאר, נקבע כי הבחינות שהתקיימו בכיתה י', יידחו לשנים המאוחרות יותר.

כששר החינוך נפתלי בנט נכנס לתפקידו הוא הצהיר כי במשך שנה שלמה לא ישנה את הרפורמות שבהן החל פירון. אלא שכעת, במהלך סיוריו בבתי הספר, פגש השר בנט בתלמידי כיתות י"א ו-י"ב שלטענתם כורעים תחת עומס המטלות והבחינות המרוכזות בשנתיים האחרונות ללימודיהם בבית הספר התיכון.

מה יעלה בגורל הרפורמה? פירון (ארכיון) (חדשות 2)

בשל כך, בנט פנה למנהלי בתי הספר והמורים וערך הצבעה בשאלת החזרת הבגרויות לכיתה י'. לטענת מקורביו של מרבית הנשאלים השיבו בחיוב על שאלה זו. 

יחד עם זאת, על אף הלחץ שהופעל על השר, באגף הפדגוגי של משרד החינוך לא תומכים במהלך. באגף הסבירו את עמדתם בכך שלרפורמות צריך לתת זמן נוסף בכדי להטמיע אותן במערכת החינוך.