קורסים באנגלית לסטודנטים: מעכשיו בחינם

יוקר המחייה בישראל מקשה בין היתר גם על ציבור הסטודנטים, שמתקשים לעמוד בתשלומי שכר הלימוד לצד יתר הוצאות המחייה. כעת, יוזמה חדשה של המועצה להשכלה גבוהה תוזיל להם במעט את הוצאות הלימודים. קורסי החובה באנגלית , שעולים לכל סטודנט אלפי שקלים, יהיו זמינים מעכשיו באינטרנט לכלל ציבור הסטודנטים ללא כל תשלום

"צעד שיחסוך אלפי שקלים לסטודנטים" (רויטרס)

שר החינוך נפתלי בנט הודיע היום (שלישי) על פתיחת קורסי אנגלית לסטודנטים באינטרנט, קורסים שעד כה עלו לצעירים שביקשו להתקבל לאחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה אלפי שקלים. "בשנת 2016 אפשר להוזיל את יוקר המחיה של הסטודנטים בדרכים יצירתיות, וזאת בהחלט אחת מהן", אמר בנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עד היום, סטודנטים שלא קיבלו פטור מלימודי אנגלית במבחן הפסיכומטרי או במבחני האנגלית החיצוניים (אמי"ר ואמיר"ם), נאלצו לקחת במסגרת האוניברסיטה או המכללה בה ביקשו ללמוד קורסי אנגלית ברמות שונות על מנת להמשיך בלימודים אקדמיים. קורסים אלה, שאינם נכללים בשכר הלימוד הבסיסי אותו משלמים הסטודנטים, יכולים להגיע לסכומים של אלפי שקלים לכל סטודנט.

במסגרת המיזם החדש, מוצעים לסטודנטים מארזי קורסים דיגיטליים בהתאם לקורסי האנגלית הנדרשים במוסדות להשכלה גבוהה, מרמת טרום בסיסי ועד לרמת מתקדמים א'. הסטודנטים יוכלו להירשם בחינם לקורס המקוון, לגשת לתכני הלימוד והתרגולים, ולהבחן בעלות בחינה בלבד במוסדות שיציעו זאת. האתר מכיל הרצאות מצולמות ותרגולים מקוונים באנגלית וכל חומרי הלימוד בו פתוחים לכל בחינם.

"אנחנו עושים היום צעד שיחסוך אלפי שקלים לסטודנטים בישראל", הסביר השר בנט, המתפקד גם כיו"ר המועצה להשכלה גבוהה. "מהיום הקורסים לאנגלית, שלקחו מהסטודנטים הרבה זמן וכסף, יוכלו להילמד מהבית ובחינם, בעלות מבחן בלבד".

גלעד ארדיטי, יו"ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל, ברך על הצעד ואמר כי מדובר בפתרון מצויין. "התעקשנו על פתרון משמעותי לעניין עלויות לימודי האנגלית ודרך לימודם. יש פה הכרה מצד המדינה בחשיבות של הפחתת יוקר המחייה בקרב הסטודנטים ואחריות המדינה להנגשת המערכת ולצד זה יש פה פתח עתידי לשימוש משמעותי יותר בטכנולוגיות לימוד שונות".